Beşiktaş’a Yeni 10 Numara

Sergen Yalçın’ın hücum ağırlıklı futbol anlayışından gayet memnun olan Beşiktaş camiası, başarılı teknik adamın talepleri doğrultusun on numara pozisyonunu doldurmak istiyor.

Siyah beyazlı takımın hedefinde ise bu sezon Süper Lig’de 16 maçta 9 gol atmayı başaran Alexandru Maxim var. 11 Ağustos 2020’de bonservisi elinde olarak Gaziantep FK’ya transfer olan 30 yaşındaki deneyimli futbolcu harika bir sezon geçiriyor.

Adem Ljajic’in Yerini Dolduracak

Siyah beyazlı ekip Sergen Yalçın yönetiminde 2020 – 2021 sezonuna fırtına gibi başladı. Süper Lig’de 17 maça çıkan Beşiktaş bu maçlarda 11 galibiyet, 2 beraberlik ve 4 yenilgi aldı. Yüzde 64,7 galibiyet yüzdesi bulunan siyah beyazlı takım aynı zamanda Süper Lig’in en golcü takımı konumunda. Beşiktaş bu sezon 17 maçta 39 gol atmayı başardı.

Süper Lig’de sahaya çıktığı son altı karşılaşmada 5 galibiyet alan siyah beyazlı ekip bu karşılaşmalarda 18 gol atmayı başarırken kalesinde ise yalnızca 2 gol gördü. Adem Ljajic’in disiplinsiz ve profesyonel sporculuktan uzak hareketleri nedeniyle kadro dışı bırakılmasının ardından tüm bu maçlarda 10 numarasız oynayan siyah beyazlı ekip hücum bölgesinde daha etkin olmak adına buraya transfer yapmayı planlıyor.

Siyah beyazlı takımın hedefinde ise bu sezon Süper Lig’de 16 maçta 9 gol atmayı başaran Alexandru Maxim var. 11 Ağustos 2020’de bonservisi elinde olarak Gaziantep FK’ya transfer olan 30 yaşındaki deneyimli futbolcu harika bir sezon geçiriyor. Ancak Gaziantep FK’nın, küçük bir zam isteyen başarılı teknik adam Marius Sumudica’nın görevine son vermesinin ardından takımda mutsuz olan deneyimli 10 numara Alexandru Maxim takım yönetimine ayrılmak istediğini bildirdi.

10’un Hareketliliği

Tüm bu gelişmelerin sonucunda siyah beyazlı yönetim harekete geçti. Sergen Yalçın’ın hücum ağırlıklı futbol anlayışından gayet memnun olan Beşiktaş camiası, başarılı teknik adamın talepleri doğrultusun on numara pozisyonunu doldurmak istiyor.

Gaziantep FK yönetiminin oyuncuyu kolay bir şekilde bırakmaması bekleniyor. 30 yaşındaki başarılı Rumen 10 numara Alexandru Maxim’in güncel piyasa değeri ise 2,6 milyon Euro (güncel kur ile yaklaşık 24 milyon Türk Lirası). Ancak Gaziantep FK yönetiminin başarılı hücum oyuncusu için 3 milyon Euro gibi bir bonservis bedeli talep etmesi gündemdeki yerini koruyor.

2020 – 2021 sezonunda Gaziantep FK forması ile tüm kulvarlarda 19 maça çıkan ve 1450 dakika görev yapan başarılı ismin istikrarlı performansı göz dolduruyor. Herhangi bir sakatlık problemi bulunmayan oyuncu tam olarak Sergen Yalçın’ın aradığı tipte bir futbolcu.