Beşiktaş Yeni Sezona Hazır

Geçen sezonu çifte kupayla bitiren Siyah Beyazlılar, gelecek sezonda da mutlak galibiyeti hedefliyor. Teknik direktör Sergen Yalçın’ın istekleri doğrultusunda ilerleyen takım kadrosunu oluşturmak üzere.

Bunun yanında İspanya’da kampa gidip 3 hazırlık maçı yapacak olan takım yeni sezonda 3 ayrı kulvarda birinciliği hedefliyor. Beşiktaş hem hazırlık maçlarına hem de yeni sezona yoğun bir şekilde hazırlanıyor. Bu sene Avrupa kupalarında başarılı bir performans sergilemeyi hedefliyor.

Beşiktaş’ın Transfer Güncesi

2020-2021 sezonunu çifte kupa ile taçlandıran Beşiktaş’ın Yalçın ile sözleşmesi sezon sonu itibarıyla sonra ermişti. Görüşmeler sonunda tekrar anlaşılan tecrübeli hoca ile 1 yıllık sözleşme imzalanmıştı.

Sergen Yalçın’ın yeniden hoca olması ile birlikte Beşiktaş’ta transfer hareketliliği yaşandı. Valentier Rosier ile görüşmelerini uzun süredir devam ettiren takım mutlu sona oldukça yaklaştı. Geçen sezon Beşiktaş’ta adından sıkça bahsettiren ve büyük bir kitleye erişen Rosier’in de siyah beyazlı takıma dönmek istediği bildirildi. Sportig Lisbon ile görüşmelerde sona gelindi.

Öte yandan Ghezzal için bonservis görüşmeleri Leicester ile sürdürülüyor. Ghezzal’a 3 yıllık sözleşme teklif eden Beşiktaş, oyuncunun takımından onay bekliyor.

TFF’nin 8+6 yabancı kuralı yüzünden yerli oyunculara rekabet artınca Beşiktaş’ta da bu yönde hareketlilik yaşandı. Bursaspor’dan Burak Kapacak için devreye girildi. Oyuncu için 20 milyon TL isteyen takıma sonraki satıştan pay teklif edildi.

Beşiktaş Alex Teixeira’ya son teklif olarak  yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme teklif edildi. Sözleşmenin içeriğinde yıllık 2 milyon euro maaş ve 500 bin bonus var. 31 yaşındaki oyuncunun kararı bekleniyor.

Hazırlık Maçları

Beşiktaş, yeni sezona hazırlık yapmak için İspanya’ya gidiyor. Alicante kentindeki kamp 24 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu esnada İspanya ile 3 tane hazırlık maçı yapılacak. 27 Temmuz’da Real Mallorca ile maçın yanı sıra Levante ile 31 Temmuz’da karşı karşıya gelinecek. Son mücadele ise Getafe’ye karşı 4 Ağustos’ta verilecek.

Yeni sezon için gerek hazırlık kampları gerekse transfer sürecini aksatmadan devam ettiren ligin efsane kulübü Beşiktaş, gelecek sezonda 3 kulvarda şampiyonluk hedefliyor.