Caner Erkin

Beşiktaş Yedek Planıyla Harekete Geçti

Yeni tip koronavirüs nedeniyle liglerin ertelenmesi spor kulüplerinde ciddi sorunlar yarattı. Fakat her duruma rağmen kulüpler yeni sezon hazırlıklarına ise devam ediyor.

Maçların ne zaman oynanacağına ilişkin net bir bilgi söz konusu olmasa da, takımlar şimdiden yeni sezon transfer hazırlıklarına başladı. Beşiktaş ekibi ise, Fenerbahçe yönetiminin de istediği Caner’i takımına almak istiyor.

Siyah beyazlı yönetim bu durumda Caner ile anlaşmayı başaramazsa, onun yerine sözleşmesi sona erecek bir isim devreye girecek. Başakşehir ile yönetimi sona erecek olan Gael Clichy’ye teklif gönderilecek.

Başakşehir Devam Etmek İstiyor

Transfer anlamında ihtiyacı olan Kara Kartal yönetimi, Caner Erkin’i istemeye devam ediyor. Fakat oyuncuya diğer bir talip de Fenerbahçe. Tecrübeli oyuncunun siyah beyazlıları kabul etmeme durumunda ise B Planı Başakşehir’de yatıyor.

Kadrosuna iyi bir sol bek isteyen Beşiktaş Caner için tavan olarak 1 milyon Euro teklif edecek. Öncelik ise her ne kadar Erkin olsa da, bir yandan da diğer bir sol bek planı söz konusu. Clichy için harekete geçmeyi de planlayan Kartal, her an planına geçiş yapabilir.

 

Öte yandan Başakşehir ekibi ise, sezon sonunda sözleşmesi bitecek oyuncuyu bırakmak istemiyor. Sezon sürecinde iyi performans gösteren 34 yaşındaki başarılı sporcunun ise hangi takıma gideceği merak konusu.