Rıdvan Dilmen

Beşiktaş Ve Galatasaray Derbisinin Yorumu Rıdvan Dilmen’den Geldi

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında karşı karşıya gelen Beşiktaş ve Galatasaray derbisi 0-0 golsüz eşitlikle sona ermişti. Müsabakanın ardından bir yorum ise Rıdvan Dilmen’den geldi. Usta spor yorumcusu derbide iki yarının da birbirinden ayrı olduğunu yapmış olduğu değerlendirmede söyledi.

Süper Lig’de 26’ıncı hafta müsabakası için Beşiktaş ve Galatasaray ekipleri arasında derbi mücadelesi yaşandı. Sarı kırmızılı ekibin ev sahipliği yapmış olduğu oyun, 0-0 golsüz eşitlikle sona erdi. Mücadelenin ardından ise usta spor yorumcusu Rıdvan Dilmen’den maç değerlendirmesi geldi.

Zirve için kıyasıya mücadele eden iki ekibin golsüz beraberliğini yorumlayan Dilmen, oyunda iki ayrı yarı izlendiğini söyledi. Topa sahip olanın Galatasaray olduğunu fakat görüntü olarak siyah beyazlıların %51 oranında topa sahip olduğunu belirtti.

Beşiktaş Şampiyonluk Yarışından Koptu

Oyunun son zamanlarında sarı kırmızılı ekibin maçı kazanmak adına harekete geçtiğini, Beşiktaş’ın Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın da kazanmaya oynadığını fakat oyuncuları yavaş bir şekilde geriye çektiğini söyledi.

Ayrıca yapmış olduğu derbi değerlendirmesinde ilk yarının daha orta bir oyun olduğunu söyleyen spor yorumcusu, ikinci yarı maçın hakkının Galatasaray’da olduğunu vurguladı.

Alınan 1’er puanla iki takımın da zararlı çıktığını söyleyen Rıdvan Dilmen, siyah beyazlıların şampiyonluk yarışından da koptuğunu söyledi.