Beşiktaş ve Cyle Larin İlişkisi Son Görüşmelere Kaldı

Kara Kartal’da sezon sonu sözleşmesi bitecek olan skorer sol kanat forvet Cyle Larin’in durumu son görüşmeye kaldı.

Siyah Beyazlı yöneticilerin daha önce sözleşme yenilemek için iki kez masaya oturduğu ancak anlaşma sağlayamadığı Kanadalı kanat forvet oyuncusu ile kısa bir süre sonra son kez görüşmek üzere bir araya geleceği ve anlaşma zemini aranacağı ifade edildi. Adı Beşiktaş’ın ezeli rakibi Galatasaray ile de anılan Kanadalı skorer oyuncunun menajeri Nick Mavromaras ile bugüne kadar yapılan görüşmelerden orta yol bulunamadı ve yeni sözleşme adına sonuç alınamadı.

Beşiktaş’ta Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, milli takımda bulunan Cyle Larin ile milli takım dönüşünde aracısız yüz yüze bir görüşme yapmayı planlıyor. Cyle Larin’in menajeri Nick Mavromaras’ın önceki görüşmelerde yıllık net ücret olarak 2 milyon 250 bin Euro talep etmiş, siyah beyazlı yönetim ise görüşmeler sırasında 1 milyon 700 bin Euro’ya kadar teklifini yükseltmiş fakat anlaşma sağlanamamıştı.

TFF limitleri gereği yıllık takım giderini 25 milyon Euro bandına çekme mecburiyeti nedeni ile Beşiktaş yönetimi kadroda tutacağı oyunculara ödeyeceği yıllık ücretlerde titiz davranıyor. Siyah Beyazlılarda Sportif direktör Ceyhun Kazancı, Cyle Larin’in yeni sözleşme görüşmeleri ile ilgili yaptığı açıklamada şartlarının hala aynı olduğunu yapılacak olan yeni görüşmede aynı teklifi sunmayı planladıklarını ve Cyle Larin ve menajeri Nick Mavromaras’ın bu teklifi kabul edeceğini düşündüklerini aktardı.

Sportif Direktör Ceyhun Kazancı, önceki gün Antalya’da kampta bulunan Takım’ın yanına giderek teknik direktör Önder Karaveli ile birlikte düzenlediği basın toplantısında sözleşmelerinin bitimine az kalan Cyle Larin’in yanı sıra Domogoj Vida ve Güven Yalçın ile de görüşmeleri sürdürdüklerini söylemişti.

Cyle Larin’in temsilcisi ve Beşiktaş Arasındaki Görüşmelerde Aşama Kaydedildi

Cyle Larin’in menajeri Kara Kartal’da beklentileri aşan bir performans ile geride kalan sezonun ardından Siyah beyazlı yöneticiler ile bir araya geldi. Her iki taraf sözleşmenin uzatılması ve iyileştirilmesi üzerine ortak noktada buluşmak adına anlaşma zemini aramayı sürdürüyor. Beşiktaş yıldız futbolcusundan bonservis bedeli elde etmeden ayrılmak istemiyor fakat devre arası transfer döneminin tamamlanmasına da çok az bir zaman kaldı. Bu sebeple Beşiktaş yönetiminin bu transferden bonservis geliri elde etme ihtimalide oldukça azalmaya başladı.

Henüz 23 yaşında iken siyah beyazlı forma ile tanışan oyuncu Beşiktaş’ta geride kalan 3 sezon ile birlikte bitiriciliğini geliştirmiş ve birçok yönden kendine özellikler eklemeyi başararak repertuvarını arttırmıştı. Bu sebeplerden dolayı Beşiktaş oyuncudan büyük miktarda bonservis bedeli elde etmeyi planlıyor fakat Beşiktaş’ın Cyle Larin’den bonservis bedeli ede edebilmesi için ya bu transfer döneminde oyuncuyu satacak ya da sözleşme yenileyerek biraz daha oyuncudan yararlanıp daha sonra gerçekleşecek satış ile bu oyuncudan gelir elde edebilir.

Cyle Larin’in menajeri Nick Mavromaras’ın yeni sözleşme için talebi oldukça yıllık net olarak 2 milyon 250 bin €. Görüşmelerin başında Beşiktaş oyuncuya yeni sözleşmesi ile yıllık 1,5 milyon Euro garanti ücret kazanacağı bir teklif sunarken bu teklif son olarak 1,7 milyon €’ya kadar yükseldi.

Cyle Larin’in Performansı Arttı

Beşiktaşlı Cyle Larin, Kanada A Milli Takımı forması ile 46 kez sahaya çıktı ve 23 gol atarken 1 tane de asist yapmayı başardı.

Kanadalı oyuncu, geçen sezon teknik direktör Sergen Yalçın ile yaşanan şampiyonlukta önemli bir isim oldu ve şampiyonluğun mimarları arasında yer aldı. Sergen Yalçın tarafından sol kanat forvete alınan ve böylece arka direğe yaptığı koşular ile daha fazla gol bulan Cyle Larin’in skor katkısı yüksek bir isme dönüştü.

Kanadalı oyuncu geçen sezon toplam forma giydiği 45 maçta 23 gol atarken 5 kez de asist yaptı ve kariyerinin zirvesine çıktı. Cyle Larin bu sezon ise sahaya çıktığı 25 maçta 7 gol ve 1 asistle oynadı.