Beşiktaş ve Abdullah Avcı Arasındaki Kriz

Spor Toto Süper Lig’in 2018 – 2019 sezonunda Medipol Başakşehir’den ayrılan teknik direktör Abdullah Avcı, 2019 – 2020 sezonunda ise Beşiktaş’ın başına geçmişti. Fakat Beşiktaş’taki macerası kısa süren teknik direktör Abdullah Avcı’nın sözleşmesi feshedilmişti. Fakat alacaklarını ve maaşını alamadığı iddia eden Abdullah Avcı, eski takımı Beşiktaş ile mahkemelik olmuştu. Bu olayın ardından hem Beşiktaş cephesinden özellikle başkan Ahmet Nur Çebi, öte yandan da avukatları aracılığıyla teknik direktör Abdullah Avcı, birkaç açıklamalarda bulunmuşlardı. Fakat iki tarafta orta yolu bulamadıkları için konuk Tahkim Kurulu’na taşınmıştı. Geçtiğimiz gün ise Tahkim Kurulu, bu konudaki kararını açıkladı.

Tahkim Kurulu Kararını Açıkladı

Beşiktaş ve Abdullah Avcı’nın feshedilen sözleşmesinin ardından ortaya çıkan alacak verecek mevzusunu tarafların anlaşamamasından dolayı mahkemeye taşınmıştı. Tahkim Kurulu’nun bu konu hakkındaki kararı ise geçtiğimiz gün belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu’nun kararına göre Beşiktaş, eski teknik direktörü Abdullah Avcı’ya 17 milyon 130 bin lira ödeme yapacak.

Yapılacan bu açıklamanın detaylarında ise Beşiktaş’ın bu konu hakkındaki itirazının incelendiği belirtilerek bu itirazın reddine karar verildiğini ifade etti. Buna göre siyah beyazlı kulüp, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu’nun belirtmiş olduğu tutaru eski teknik direktörü Abdullah Avcı’ya ödemek zorunda. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu bu kararın yanı sıra, Beşiktaş’ın yardımcı antrenörü Ozan Köprülü’nün 13 bin lira ve 1 maç men cezasını onadığı ve ayrıca Galatasaray’ın 224 bin ve Göztepe’nin 50 bin liralık para cezalarını da onadığı açıkladı.

Ahmet Nur Çebi’nin Açıklamaları

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, eski teknik direktörü hakkında geçtiğimiz günlerde açıklamalarda yapmıştı. Yaptığı açıklamada teknik direktör Absullah Avcı ile 1 seneden fazla bir zamandır yollarını ayırdığını dile getiren başkan Ahmet Nur Çebi, onun şu anda başka bir takımı (Trabzonspor) çalıştırdığını belirtmişti. Bu yüzden öncelikle kendisine başarılar dileyen başkan Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş’ın teknik direktörlüğü yaptığı için kendileri için bir değeri olduğunu ve aralarında yaşanan konunun Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nda olduğunu hatırlatmıştı. Bu yüzden birkaç gün önce kendisine haber göndererek bu sorunu barış yoluyla konuşarak çözmek istediğini ilettiğini söyleyen Ahmet Nur Çebi, Abdullah Avcı’dan haber beklediğini söylemişti.