Beşiktaş Transfer Listesindeki O İsme Haber Yolladı

Şampiyonlar Ligi heyecanını bekleyen Beşiktaş, bir yandan transfer ataklarına devam ediyor. Özellikle geçtiğimiz sezondaki gibi bir ivme yakalamak ve şampiyonluk iddialarını kuvvetlendirmek isteyen Kara Kartal’ın, bu yolla adımlarını dikkatli attığı biliniyor. Yeni sezon öncesi transfer atakları ile gündeme gelen Siyah Beyazlıların, eksik gördüğü mevkilere yeni isimler düşündüğü bilinirken şu an ki gündemlerinde forvet mevkisi olduğu öğrenildi.

Forvet arayışı içinde olan Beşiktaş’ın ise başarılı oyuncu Salomon Rondon’u radarlarına aldığı bilinirken temas kurmakta gecikmediği de gündemde yer alan detaylardan biri oldu. Son dönemlerde kulübü ile yaşadığı sıkıntılarla gündeme gelen başarılı forvetin ise geleceği şu an için belirsiz olurken Beşiktaş’ın bu süreci fırsata döndürmek istediği biliniyor. 

Beşiktaş Risk İstemiyor Fakat Haber Gönderiyor

Yeni sezon için güçlü bir kadro peşinde olan Beşiktaş, forvet arayışında Salomon Rondon durağında durdu. Başarılı oyuncu şu an kulübü Dalian PRO ile sıkıntılarla gündeme geliyor ve bu yüzden de Çin’den ayrılmak istediği biliniyor. Beşiktaş’ın ise bu süreci fırsata çevirmeyi hedefleyerek oyuncu ile temas kurmakta gecikmediği bilinirken oyuncuya kulübünle problemlerini çöz haberini de gönderdiği öğrenildi.

Aynı zamanda bonservisini almasını ve ardından gelecek sezon için konuşmak istediğini de dile getiren Siyah Beyazlı yönetim, kurduğu temastan olumlu yanıt bekliyor. Fakat bir yandan da Beşiktaş’ın endişeleri, riskli bir adım atmaya da izin vermiyor. Beşiktaş’ın yıllık 2 milyon Euro’nun altında maaş önerdiği başarılı forvetin şu an ki kulübüyle yaşadığı sıkıntının davalık bir noktaya gitmesi muhtemel olarak görünüyor.

Bu durumun Beşiktaş için risk oluşturması muhtemel olarak görünürken Rondon’un Josef de Souza’ya benzer bir süreç yaşaması bekleniyor. 

Rondon’un Durumu Önümüzdeki Hafta Netleşecek

Kara Kartal, her ne kadar ataklarda bulunsa da, transferin devam etmesi için Rondon’un kulübüyle yaşadığı sıkıntının ne noktaya gideceğini görmeyi tercih ediyor.

Diğer taraftan kulübü Dalian PRO, oyuncuya alacaklarını bırakması karşılığında bonservisini vermeyi önerse de oyuncunun geri adım atmadığı ve hak ettiği ücreti almaya devam etmek için savaşacağı düşünülüyor. Rondon’un aynı zamanda Beşiktaş’ın geleceğini de belirleyeceği, bu sürecinin; önümüzdeki hafta netlik kazanması bekleniyor.