BEŞİKTAŞ TRABZONSPOR DERBİSİNİ KAZANMAK İSTİYOR

Siyah beyazlı Beşiktaş Trabzonspor derbisine hazırlanıyor. Derbiden önce 3 Kasım Çarşamba akşamı, bu akşam deplasmanda Sporting Lizbon ile karşı karşıya gelecek olan Beşiktaş Şampiyonlar Ligi’nde ilk puanını almak istiyor.

Gruptan çıkması iyice zorlaşan Beşiktaş bir çıkış yolu arıyor. Beşiktaş Sporting Lizbon maçından sonra Trabzonspor derbisine hazırlanmaya başlayacak. Bu sezon ikinci derbisine yine evinde çıkacak olan Beşiktaş başarılı bir derbi geçirmek istiyor.

Deplasman kabusu yaşayan Beşiktaş kendi evinde oynadığı ilk derbi olan Galatasaray maçını 2-1’lik skor ile yendi. Trabzonspor maçını da kazanmak isteyen Beşiktaş rakibine izin vermeden 90 dakikayı tamamlamak istiyor. Sergen Yalçın ve öğrenciler milli maç arasına galibiyetle girmek için kıyasıya bir mücadele örneğini gösterecekler 6 Kasım Cumartesi akşamı.

BEŞİKTAŞ’IN RAKİBİ LİDER

Siyah beyazlı Beşiktaş’ın derbi rakibi na mağlup lider takım Trabzonspor. Trabzonspor zorlu ve dişli bir rakip. Bu sezon Abdullah Avcı ve öğrencileri sezona oldukça iddialı ve hırslı başladılar.

Trabzonspor 27 puanla 1. Sırada yer alırken Beşiktaş 20 puanla 4. Sırada yer alıyor. Trabzonspor deplasmanda da evinde de maçı kazanıyor. Geriden gelip maç kazandığı bu sezon çok oldu.

Beşiktaş zorlu ve dişli rakibi karşısında nasıl bir performans sergileyecek oldukça merak ediliyor. Maçı kazanmak için sahaya çıkacak olan Beşiktaş galibiyetlerin peşinde koşacak. Sergen Yalçın ve öğrencileri galibiyet için mücadele edecekler ve 3 puanı kazanmak için hırslı hazırlanacaklar.

TRABZONSPOR’UN DURUMU

Bordo mavili Trabzonspor na mağlup bir lider. 27 puanla birinci sırada olan Trabzonspor galibiyet için Beşiktaş’ı son dakikaya kadar zorlayacaklar. Maç her iki takım içinde oldukça önemli bir noktada yer alıyor.

Aynı zamanda da liderlik yarşında olan diğer takımlar içinde oldukça önemli bir noktada. Trabzonspor maçı kazanırsa 30 puana ulaşacak ve rakipleri ile arasını daha da fazla açmış olacak. Ev sahibi takım Beşiktaş yenerse Beşiktaş 23 puana ulaşacak ve Trabzonspor lider olarak kalsa da puanını arttırmamış olacak. Bu maçın kazananı oldukça önemli ve maç sonucu kimin lehine olacak yoksa puanlar mı bölüşülecek şimdi