BEŞİKTAŞ TARAFTARLARINI SEVİNDİREN HABER LYANCO İSTANBUL’DA

19 Temmuz 2023’te Sırp defans oyuncusu Lyanco, Beşiktaş ile görüşmek için İstanbul’a geldi. 24 yaşındaki oyuncunun olası bir transfer için Türk kulübüyle görüşmelerde bulunduğu ve şehre gelişinin bir anlaşmanın yakın olduğu yönünde spekülasyonlara yol açtığı bildirildi.

Uzun süredir Beşiktaş ile adı anılan Lyanco’nun  Beşiktaş ile görüşmeye gelmesi Beşiktaş’lı taraftarları heyecanlandırdı.

Lyanco’nun Transfer Geçmişi

Lyanco, profesyonel kariyerine 2015 yılında Partizan Belgrad’da başladı. 2018’de Torino’ya geçmeden önce Sırp kulübü için 100 maça çıktı. Lyanco, Torino’da geçirdiği dört sezonda 120 maça çıktı ve üç gol attı.

2022’de Lyanco, Southampton’a ödünç verildi. Sezon sonunda Torino’ya dönmeden önce İngiliz kulübü için 19 kez forma giydi.

Lyanco’nun Geçmiş Performansı

Lyanco, en iyi oyuncu olma potansiyeline sahip yetenekli bir defans oyuncusu. Güçlü, atletik ve havada iyi. Ayrıca topta rahat ve arkadan da oynayabiliyor.

Lyanco şu ana kadar iyi bir kariyere sahip, Partizan ile Sırbistan Süper Ligi şampiyonluğunu kazandı ve Torino ile Serie A’yı yedinci sırada tamamladı. O hala genç ve daha da gelişme potansiyeline sahip.

Lyanco oyununu geliştirmeye devam ederse, uzun yıllar hem Torino hem de Sırbistan için önemli bir oyuncu olabilir.

Ek Bilgiler

  • Lyanco, Sırbistan için üst düzeyde 14 maç kazandı.
  • UEFA Euro 2020 eleme aşamalarına ulaşan Sırbistan kadrosunun bir parçasıydı.
  • Lyanco, agresif oyun tarzıyla tanınır. Vücudunu tehlikeye atmaktan korkmuyor ve sık sık son çare mücadeleleri yaparken görülüyor.
  • Lyanco aynı zamanda iyi bir pasör. Derinden hücum başlatabiliyor ve aynı zamanda topu ileriye taşıyabiliyor.
  • Lyanco’nun güçlü yönleri, fiziksel varlığı, hava yeteneği ve pas menzilidir. Zayıf yönleri, aceleci meydan okumalar yapma eğilimi ve hız eksikliğidir.

Beşiktaş’ın Lyanco İlgisi

Beşiktaş, Lyanco ile aylardır ilgileniyor. Türk kulübü savunmasını güçlendirmek istiyor ve Lyanco potansiyel bir yükseltme olarak görülüyor.

Beşiktaş’ın Lyanco için 10 milyon euro teklif ettiği öğrenildi. Torino’nun defans oyuncusunu satmaya açık olduğu söyleniyor, ancak daha yüksek bir fiyat almayı umuyorlar.

Lyanco’nun Tıbbi Muayenesi

Lyanco, 19 Temmuz’da İstanbul’da sağlık kontrolünden geçti. Muayene sonuçları henüz belli değil, ancak Lyanco’nun Beşiktaş’a imza atması bekleniyor.

Lyanco’nun Beşiktaş’taki Olası Etkisi

Lyanco, Beşiktaş için önemli bir transfer olur. Havada iyi olan güçlü ve atletik bir defans oyuncusu. Ayrıca topta rahat ve arkadan da oynayabiliyor.

Lyanco’nun gelişi Beşiktaş’ın savunmasını güçlendirecektir. Türk kulübü, ligde en çok ikinci olan Türkiye Süper Lig’de bu sezon 38 gol yedi.

Lyanco’nun İstanbul’a gelişi, Beşiktaş’a olası transferinde ileriye doğru atılmış büyük bir adım. Sırp savunma oyuncusunun önümüzdeki günlerde sağlık kontrolünden geçmesi bekleniyor ve eğer aklanırsa yakında Beşiktaşlı futbolcusu ilan edilebilir.

Lyanco’nun gelişi Beşiktaş için önemli bir destek olacaktır. Takımın Türkiye Süper Lig şampiyonluğunu kazanma şansını artıracak yetenekli bir defans oyuncusu.