Beşiktaş Takımının Hocası Sergen Yalçın’a Kaç Maç Ceza Gelecek

Siyah beyazlı takım süper lig de 8. Haftasında sahasında Sivasspor’ u 2 – 1 mağlup ettikleri maçta teknik direktör Sergen Yalçın‘ın sahaya girerek topa vurması sonucu kırmızı kart ile cezalandırılmıştı.

Öte yandan tecrübeli hocanın topa vuruş anında hakeme karşı kullandığı argo sözcüklerin TFF VE PFDK ‘ nın dikkatinden kaçıp kaçmayacağını verilecek cezanın durumunu değiştire bileceğini ortada.

Topa Vurduğu İçin Gelen Kırmızı Kart

Siyah beyazlı takımın Futbol A.Ş Direktörü Ceyhun Kazancı maçtan sonra ki yaptığı açıklamada, 4’üncü hakem ile konuştuklarını ve teknik direktörleri Sergen Yalçın’ın saha içindeki topa vurduğu için kırmızı kart gördüğünü dile getirdiler.

Beşiktaş takımının teknik direktörü Sergen Yalçın Sivasspor maçında hakemin vermiş olduğu hatalı karar sonrasında sinirlenerek oyun alanına kadar girerek durmamış oyunda topa vurdu.

Buradaki bu müdahale kuralları gereği oyunda olan topa bir teknik sorumlunun müdahale etmesi kırmızı kartı gerektirir. Dolayısı ile bu verilen kırmızı kart olayı doğru bir karar.

Yaşanan bu gerginlik sonrasında tecrübeli hoca Sergen Yalçın’ ın çok net gördüğümüz gibi televizyon ekranlarından da hocanın kullandığı kelimeler diyaloglar sonrasında ne olacağı cezanın değişip değişmeyeceği.

Eğer ki hakemler Sergen Hocanın kırmızı kart sonrasında ki hakem seslenmesinden diyalogları konuşmaları için ayrı bir rapor düzenlemezler ise Sergen Yalçın hocanın bu karar ile alacağı maç cezası 1 maç ile kalacaktır.

Yedek Kulübesinde Telefon Görüşmesi

Karşılaşmada Sergen Yalçın’ ın maçı tribünlerden takip etmesi sonrasında Beşiktaş takımının yedek kulübesinde yardımcı antrenörlerden binin telefon görüşmeleri maç anında ekrana yansıyınca teknik direktör Sergen Yalçın’ın yedek kulübesi ile iletişim halinde olduğu kulübeye direktifler ilettiği yönünde tartışmalar da ortaya çıktı.

Burada ise söyle bir karar devreye giriyor eğer ki maç anından kulübe ile ihraç edilen bir hocanın iletişime geçmesi talimatlara göre cezai işleme maruz kalır ve bu ceza nın yaptırımı da ağırdır. Burada da yedek kulübesinde ki hocanın Sergen Yalçın ile görüştüğünü kanıtlanması imkansız.

Yedek kulübelerinde de telefon kullanımı ile alakalı herhangi bir engel durumda söz konusu değil. Buradan da ceza gelmesini beklemek zor olur.