Beşiktaş ’ta Valerien Ismael Rüzgarı

Beşiktaş, üst üste alınan başarısız sonuçların ardından Önder Karaveli ile yollarını ayırdı ve takımın başına 46 yaşındaki Fransız Teknik Direktör Valerien Ismael’i getirdi. Fransız çalıştıcı ile gelecek yılların planlamasına başlayan siyah beyazlı yönetim, Valerien Ismael’in raporları doğrultusunda hareket edecek. Sezon sonu sözleşmesi bitecek oyuncular hakkında karar verecek olan Fransız teknik adam, gelecek sezon takımda  düşünmediği oyuncuları da Beşiktaş yönetimine bildiricek.

Valerien Ismael’in Gelecek Sezon Kadro Planlaması

beşiktaş

Galatasaray derbisinde alınan mağlubiyetin ardından son olarak Hatayspor’a karşı evinde  puan kaybı yaşayan Beşiktaş, hareketli günler geçiriyor. Siyah beyazlı yönetim son dönemde alınan başarısız sonuçların ardından teknik direktör değişikliğine gitti. Önder Karaveli’nin yerine 46 yaşındaki Fransız Teknik Direktör Valerien Ismael’i takımın başına geçiren Siyah beyazlılar, gelecek sezonun planlamasını yapmaya başladı. Fransız çalıştırıcının istekleri doğrultusunda hareket edecek olan Siyah beyazlı yönetim, kadroyu baştan aşağı düzenleme kararı aldı.

Bu sezon yıldız isimleri kadrosuna katarak yüksek harcamalarda bulunan Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi ve Süper Lig’de beklentilerin altında bir performans sergilemişti. Kadro dışı kalan oyunculara yüksek maaşlar ödeyen Siyah beyazlı yönetim, sezon sonunda birçok oyuncu ile yollarını ayırmaya hazırlanırken, Valentin Ismael’in gelişiyle birlikte ortak hareket etme kararı aldı. Kadro dışı kalan oyunculardan Jeremain Lens, Douglas, Adem Ljajic ve Fabrixe N’Sakala ile yollarını ayırmaya hazırlanan Beşiktaş yönetimi, Fransız Hoca’nın da görüşlerini alıcak.

Sözleşmesi sezon sonu bitecek olan oyunculardan Cyle Larin, Mehmet Topal, Domagoj Vida, Gökhan Töre ve Oğuzhan Özyakup hakkında son kararı 46 yaşındaki teknik adam verecek. Bu isimlere ek olarak kiralık sözleşmeleri sona eren Miralem Pjanic ve Michy Batshuayi’nin gelecek sezon takımda yer almayacakları öğrenildi. 39 yaşındaki Atiba Hutchison ile 1 sezon daha devam etme olasılığı bulunurken Tecrübeli oyuncunun teknik heyette görev almasının da gündemde olduğu biliniyor. Bu sezon yıldızı parlayan genç oyunculardan Can Bozdoğan ve Güven Yalçın ile masaya oturmaya hazırlanan ve uzun süreli kontrat yapmak isteyen Beşiktaş yönetimi, bu konuda da Valerien Ismael’in görüşlerini alıcak.

Alex Texeira, Kenan Karaman ve Wellington Elden Çıkarılabilir

Sezon başında büyük umutlarla transfer edilen Alex Teixeira ve Kenan Karaman beklentileri karşılayamadı. Fransız teknik adamın sözleşmeleri devam eden iki oyuncu ile ilgili net bir karar vermesi bekleniyor. Beşiktaş yönetimi yeni hocasının raporlarına göre Texeira ve Kenan’ı satış listesine koymaya hazırlanıyor. Alex Texeira’ya Arap ve Çin piyasasından taliplerin olduğunu öğrenidi. Kenan Karaman’a ise Almanya 2.Lig ve Süper Lig kulüplerinden tekliflerin olduğu öğrenildi. Bu sezon Vida ile savunmadaki istikrarsız performansından sonra Siyah beyazlıların gelecek sezon kadroda düşünmediği diğer isim Wellington. Valerien Ismael Brezilyalı futbolcuyu kadroda düşünmediği taktirde satış listesine konacak. Süper Lig kulüplerinin  Wellington’a yoğun ilgisi olduğu öğrenildi.