Beşiktaş Sonunu İyi Getiremedi 21 Eylül

Beşiktaş geçen haftaki müthiş dönüşü ile neler yapa bileceklerini herkese göstermişlerdi. Bu kez kendi sahasın da Adana Demirspor’u konuk eden siyah beyazlılar maçın 52’ dakikasında 3 – 0 öne geçen Beşiktaş skor üstünlüğünü koruyamayarak sahadan 3 – 3 beraberlik ile 1 puan alarak sahadan ayrıldılar.

İlk Yarı İkinci Yarı da Beşiktaş

Siyah beyazlılar maçın ilk yarısında rakibine göre her açıdan oldukça üstün bir oyun sahaya yansıttılar. Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu Pjanic ilk gol deve oyunun içerisinde kaldığı sürece harika paslar attı. Beşiktaş’ın orta sahada en güçlü silahı olan Pjanic ilk yarıda akıl dolu pasları ile adeta rakibi yıprattı.

Maçın ikinci yarısına gol ile başlayan siyah beyazlı takım Rıdvan’ın golünde ki hazırlanış kolektif hücum ile gol oldukça etkileyiciydi. Rıdvan için ayrı bir parantez açmak gerekirse genç oyuncu iki maçtır gol atması oldukça etkileyici olsa da maç içerisinde ki genel anlamda oyunu ile çok iyi bir dol bek olacağının da sinyallerini vermeye başladı.

Beşiktaş 3 – 1 den sonraki oyuncu değişiklikleri ile oyunu tutmaya çalışmak istemeleri maalesef istedikleri gibi sonuçlanmadı. Sakat oyuncuları da çok fazla olan siyah beyazlılar üzerine zeminin de kötü olması işleri zora soktu.

Ghezzal’ın sakatlanması ve M. Pjanić in’ de oyundan çıkarılması ile oyun kalitesindeki düşüş maçın beraberliğe gelmesini etkileyen sebeplerden.

Adana Pes Etmeden Oynadı

Bu maç Adana Demirspor için oldukça önem arz eden bir mücadele olsa da futbolcuların oyunun 3 – 0 sonrasındaki tepkileri maça reaksiyon vermeleri oldukça etkileyici. Beşiktaş’ taki oyuncu değişiklik ve sakatlıklar ile oyunu kendilerine çeviren Adana Demirspor zor olanı başararak güçlü rakibi karşısında beraberliği bularak sahadan 1 puanı kaptılar.

Dolmabahçe’nin Zemin Problemi

Siyah beyazlı takımın sahası Vodafone Park’ ın zemini bir türlü iyileştirilemedi. Sezonun ilk haftasından beri yaşadıkları zemin problemi artık futbolcularına da zarar vermeye başladı. Bir den fazla oyuncusunu sakatlanmasının bu oynana zeminin etkisinin olup olmaması merak konusu.

Maçta R. Ghezzal sakatlanıp çıkak zorunda kaldı hatta futbolcunun oynadığı bölgedeki zeminin ne kadar kötü olduğu belli oluyordu. Beşiktaş ‘ da bu kadar çok sakatlık probleminin yaşanmasını nasıl açıklayacaklar acaba merak ediliyor.