BEŞİKTAŞ SERGEN YALÇIN’IN SÖZLEŞME YENİLEMESİNDE SONA YAKLAŞTI

Bu sezon hem Spor Toto Süper Lig’de hem de Türkiye Ziraat Kupası’nda şampiyonluk yaşayan Beşiktaş, takıma bu başarıları getiren genç teknik direktör Sergen Yalçın’ın sözleşme yenileme sürecinde sona yaklaştı. Başarılı çalıştırıcının şartlarını yerine getirmeye çalışan siyah – beyazlı yönetim, 1 hafta içerisinde sözleşme yenilemek için masaya oturmayı planlıyor.

Beşiktaş Erkek Futbol Takımı yöneticileri, kendilerine bu sezon çifte şampiyonluk yaşatan 48 yaşındaki teknik direktör Sergen Yalçın ile sözleşme yenilemede mutlu sona yaklaşmak üzere. Bu şekilde, Spor Toto Süper Lig’in 2021 – 2022 sezonu için hoca konusunda belirsizliği sona erdirmeyi planlayan siyah – beyazlı yönetim Beşiktaş genç hocanın isteklerini yerine getirmek için çalışmalara başladı.

Beşiktaş Asbaşkanı Devreye Girdi

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ, gelecek sezon için Sergen Yalçın ile bir görüşme ayarladı. Görüşme boyunca birçok konu hakkında konuşan ikili, prensipte anlaşmaya varmak üzere. Öte yandan sözleşme yenilemek için bazı şartlar ortaya koyan 48 yaşındaki teknik adam, isteklerinin karşılanması durumunda imza için hemen masaya oturacak.

Sergen Yalçın’ın Yeni Sözleşme İçin Yönetime Şartlar Sundu

Bu sezon hem ligde hem de Türkiye Kupası’nda siyah – beyazlı camiaya çifte şampiyonluk yaşatan genç teknik direktör Sergen Yalçın, sözleşme yenilemek için yönetime bazı isteklerde bulundu. Kulüpteki geleceği için sadece 1 yıllık kontrat şartı ortaya koyan Sergen Yalçın, aynı zamanda ekibinin alacağı maaş konusunda zam istedi.

Öte yandan takıma yeni golcü transferi isteyen Sergen Yalçın, kadroya katılacak olan futbolcunun yıldızlar arasından seçilmesini dile getirdi. Başarılı teknik direktörün isteğini yerine getirmek için girişimlere başlayan Beşiktaş, Diego Costa ve Dzeko’nun takıma katılması için bütün kozlarını oynuyor.

Nihai Kararı Başkan Verecek

Şartlarının karşılanması halinde sözleşme yenilemek için masaya oturmayı planlayan teknik direktör Sergen Yalçın için nihai kararı Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi alacak. Başkan Çebi ile başarılı teknik adamın bir hafta içerisinde bir araya gelerek kontrat için masaya oturması bekleniyor. Taraftarların da Sergen Yalçın ile yola devam edilmesi isteği, yönetimin genç hocanın isteklerini gerçekleştirmesi için zorluyor.