BEŞİKTAŞ SAMUEL UMTİTİ’Yİ KARTAL YAPACAK

Siyah beyazlı takım Beşiktaş yaz transfer döneminde kadrosuna dünyaca ünlü yıldız isimleri katarak transfer döneminde adından sıkça söz ettirmişlerdi.

Devre arası transfer dönemi yaklaşırken siyah beyazlı takım da liste yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Bu sezon çok fazla sakatlık geçiren Beşiktaş özellikle Stoper de ki oyuncuların sakatlıklarının uzun sürmesi ve alternatif oyucularının da elinde olmaması nedeni ile savunmacı arayışlarına başlayan takım yaz transfer döneminde kadrosuna katmaya çalıştıkları ancak anlaşamaya varamadıkları 27 yaşındaki tecrübeli Stoper Samuel Umtiti için devre arasında Barcelona‘nın kapısını tekrar dan çalması bekleniyor.

BEŞİKTAŞ’ IN HEDEFİ SAVUNMADA UMTİTİ VE VİDA İKİLİSİ

Siyah beyazlı takım geçen sezon ki şampiyonluklarını bu sene de tekrarlamak istiyorlar. Bunun içinde savunmaya takviye yapmayı planlayan Beşiktaş tecrübeli isim Samuel Umtiti ile yakından ilgileniyorlar.

Savunmada alternatif isimleri çoğaltmanın yanında özellikle tecrübeli Hırvat oyuncu D. Vida’ nın yanı onun kadar tecrübeli bir yıldız isim ile anlaşıp savunmada ki problemi de çözmek isteyen siyah beyazlı takım da hedef Stoper de iki oyuncuyu partner yapa bilmek.

Fiziksel olarak iki güçlü stoper oyuncusu ile rakiplerine gol izni vermek istemeyen tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın ‘ da Fransız oyuncu  Samuel Umtiti transferi için de oldukça olumlu düşünüyor.

Sakatlıklar ile boğuşan siyah beyazlı takım da uzun süre tecrübeli isimi D. Vida ‘ dan uzak kalan takım diğer İspanyol genç 22 yaşındaki Stoperi Francisco Montero’ dan da uzun süre uzak kaldılar. Bu süreçte genç ve alt yapıda ki oyuncuları ile mücadele etmek zorunda kalan Sergen Yalçın ve ekibi bu tecrübeli isim Samuel Umtiti ile bu krizi bitirmek istiyorlar.

BARCELONA’ DA SAMUEL UMTİTİ’Yİ KADRODA DÜŞÜNMÜYOR

Bu sezon büyük hayal kırıklığı yaşayan İspanyol devi Barcelona oldukça büyük bir kriz ile karşı karşıyalar. 

Dünyaca ünlü yıldız oyuncuları Lionel Messi ile yollarını ayırmak zorunda kalan kulüpte işler hiç yolunda değil.

Büyük bir kriz ile karşı karşıya alan Barcelona tarihi bir zarar ile kulüp karşı karşıya. Barcelona kulübü 2020 -21 sezonun da toplamda 481 Milyon Euro zarar elde ederek kulüp adeta çökmüş durumda.

Bu sezon La liga da ise oldukça kötü bir sezon geçiren takım 12 puan ile 9. Sırada yer alıyorlar.

Bütün bu kötü gidişat belki de Beşiktaş ‘In Fransız oyuncu Samuel Umtiti’ yi renklerine katmasına katkısı olacaktır.

Barcelona kulübü bu sezon zaten savunma oyuncusunu kadroda düşünmüyorlardı. Ancak  Samuel Umtiti kulüpte kalmak ta ısrarcı davrandı. Barcelona içinde bulunduğu krizden oyuncularında masraflarından kurtulmak isteyen takım Samuel Umtiti’yi kiralık veya bonservisi ile devre arasında göndermenin planlarını arıyor.

Barcelona forması ile bu sezon henüz hiçbir lig maçında da forma sansı bulamayan oyuncu da yavaş yavaş daha çok forma sansı bula bileceği bir takıma gitmek istediğini ortaya çıktı.