BEŞİKTAŞ ŞAMPİYONLUĞU GARANTİLEDİ

Süper toto süper Lig’in 34. haftasında lider takım Beşiktaş Erzurum deplasmanında sahaya çıktı. Erzurumspor maçını dört golle kazanan Beşiktaş liderliğinin iyice sağlamlaştırdı ve şampiyonluğunu netleştirdi.

BEŞİKTAŞ 4 GOL ATTI

Süper toto süper Lig’in 34. haftasında lider takım Beşiktaş Erzurumspor ile Kazım Karabekir Stadı’nda karşı karşıya geldi. Beşiktaş liderliğini daha da sağlamlaştırmak ve Erzurumspor karşısında galibiyet elde etmek için sahaya çıktı. Maçta dört gol atan Beşiktaş kendi kalesinde de iki gol gördü.

Büyükşehir belediye Erzurum sporun ev sahipliğinde oynanan karşılaşmayı Büyükşehir belediye Erzurumspor her ne kadar gelmek istese de elenme potasından uzaklaşmak istese de Beşiktaş karşısında başarılı olamadı. Lider takım siyah beyaz Beşiktaş takımı dört gol attı. Maçın onuncu dakikasında Beşiktaş ilk gölünü buldu. Atiba topu takım arkadaşı Larin’e taşıdı ve Larin takımı Beşiktaş’ı bir sıfır öne geçirdi. İlk gol perdesini konuk takım olan Beşiktaş açtı. Beşiktaş’ın attığı ilk oyundan 6 dakika sonra Erzurumspor takımı skoru eşitledi. 16. dakikada Erzurumspor’dan Emrah Başsan topu takım arkadaşı Leo Schwechlen’e verdi ve Leo Schwechlen kafa vuruşu ile skoru eşitledi.

Maçın Diğer iki golü ilk yarıda kalecilerin hatasından dolayı kaydedildi. İlk kaleci hatası 26. Erzurumspor’un kalecisinden geldi. Oğuzhan’ın vurduğu top Szumski’nin hatasından dolayı şutu ağlar ile buluştu ve skor 2-1 Beşiktaş’ın üstünlüğüne geçti. Karşılaşmanın ikinci kaleci hatası ise 40. dakikada bu sefer Beşiktaş’ın kalecisi ersin destan oğludan geldi. Emrah Başsan Uzaktan vurdu şutunu çekti ve kaleci Ersin’in hatasından dolayı gözüne çarpan topu kontrol edemeyince top ağlar ile buluştu. Maçta iki kere kaleci hatalarından dolayı skor tekrardan eşitlendi. Karşılaşmanın ilk yarısı 2-2 berabere tamamlandı ve her iki takımda soyunma odasına beraberlik skoru ile gitti.

BEŞİKTAŞ İKİNCİ YARI 2 GOL DAHA ATTI

Karşılaşmanın ikinci yarısında Beşiktaş takımı maçı kendi lehine çevirmek için performansını sıraya koyarak son 45 dakikayı oynadı. Karşılaşmanın 66. dakikasında Rachid Ghezzal Beşiktaş adına müthiş bir gol atarak skoru 3-2 yaptı. Beşiktaş 66. dakikada öne geçti. Maçın 73. dakikasında Beşiktaş’ta oyuncu Cenk tosun sakatlanarak maçtan sedye ile yedek kulübesine doğru gitti. Cenk tosun maçtan çıkmasından dolayı Sergen Yalçın oyuna Gökhan töre’i dahil etti. Gökhan töre maça girdi ve 86. dakikada Beşiktaş’a rahat bir nefes aldırdı. Gökhan töre maça girer girmez 86. dakikada takımı adına bir gol attı ve skor 4-2 oldu.

Beşiktaş iki gol farkıyla öne geçmişti ve o dakikadan sonra başka hiçbir gol atılmadığı için Beşiktaş Erzurum’da 3 puan aldı ve 70 puana ulaştı. Süper toto süper Lig’de Beşiktaş 70 puana ulaşarak liderliğini garantiledi ve ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe ile arasındaki puan farkını iyice açtı. Eleme fotosundan uzaklaşmak isteyen Erzurumspor ise 28 puanda 20. sırada kaldı.