BEŞİKTAŞ ŞAMPİYONLUĞA YÜRÜYOR

Süper Lig’de lider konumda bulunan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ta tek Hedef şampiyonluk. Süper Lig kapsamında oynadığı karşılaşmalar ile 70 puanı hanesine yazdırmayı Başaran Kara kartal şampiyonluk mücadelesi kapsamında emin adımlarla ilerlerken Süper Lig kapsamında oynanacak 8 karşılaşmadan 7 puan kaybı yaşaması durumunda bile şampiyonluk ipini göğüslemeyi başaracak.

7 PUAN KAYBETSE BİLE YETECEK

Süper Lig’in lideri gibi siyah-beyazlı takım Beşiktaş yoluna puan kahve yapmadan devam ederken Ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe ile oluşturmuş olduğu puan farkını açmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Erzurum deplasmanından da 3 puanlı kaparak toplamda 70 puana ulaşmayı başaran siyah-beyazlı ekip adım adım şampiyonluğa koşuyor.

Süper Lig kapsamında en çok galibiyet alan takım olan siyah-beyazlı ekip 22 karşılaşmadan Galip çıkarken 4 karşılaşma ile en az beraberlik alan ve 6 karşılaşma ile en az mağlup olan takım durumunda bulunan siyah-beyazlı ekip 34 hafta mücadelesinde Büyükşehir Belediyesi Erzurum karşısında aldığı 4-2’lik galibiyet ile Süper Lig’in sonuna yaklaşılırken avantajını korumaya devam etti.

Liderlik koltuğunda oturan siyah-beyazlı ekip kalan 8 haftada toplamda 17 puan elde etmesi durumunda şampiyonluğunu ilan edecek. Bu kapsamda gelecek 8 Süper Lig karşılaşmasında siyah-beyazlı ekibin 7 puan kaybetmesi durumunda bile şampiyonluk ipini göğüsleyeceği kesinleşti.

GALATASARAY DERBİSİ ÖNEM TAŞIYOR

Siyah-beyazlı ekip Beşiktaş Süper Lig kapsamında oynanacak 35 hafta mücadelesinde evinde ligin formda takımı Ankaragücü’nü konuk edecekken 36 hafta mücadelesinde en yakındaki Fenerbahçe bay geçerken Demir Grup Sivasspor mücadelesinde boy gösterecek. Siyah beyazlı ekip bu 2 karşılaşmadan da puan kaybı yaşanmaz ise rakipleri ile maç sayısına eşitlenmiş olacak ve sarı lacivertli ekip Fenerbahçe ile de puan farkını açmış olacak.

Siyah beyazlı ekip Beşiktaş Süper Lig’in son haftasında şampiyonluğunu ilan etmesi için sarı kırmızılı ekip Galatasaray ile oynayacağı derbi mücadelesi öncesinde en az 6 puan fark atmış olması ve mücadeleye kazanması yetecek. Kara kartal şampiyonluk mücadelesi kapsamında Emin adımlarla ilerlerken Süper Lig kapsamında oynanacak 8 karşılaşmadan 7 puan kaybı yaşaması durumunda bile şampiyonluk ipini göğüslemeyi başaracak.