Beşiktaş Öz Kaynağı Kullanıyor

Süper Lig’in 18’inci haftasında kendi sahasında oynadığı ve 3’üncü dakikasında geriye düştüğü ve 80’inci dakikada 10 kişi kaldığı maçta Göztepe’yi 2-1 mağlup etmeyi başarırken, bu galibiyette takımın altyapısından gelen Ersin Destanoğlu maçın adamı oldu.

Geçtiğimiz sezon takıma Sergen Yalçın tarafından dâhil edilen Ersin Destanoğlu ve Rıdvan Yılmaz ile birlikte bu sezon sakatlıklar sayesinde forma bulan Serdar Saatçı, oynadıkları maçlarda gösterdikleri performanslarla birlikte Beşiktaş taraftarını umutlandırıyor.

Beşiktaş Kültürünü Koruyor

Türk futbol tarihinin en önemli altyapılarından birisi olan ve tarihi boyunca altyapısından çıkardığı oyuncuların gösterdikleri performanslarla birçok kez şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş, geçtiğimiz sezon da 19 yaşında kaleye geçen Ersin Destanoğlu ve Rıdvan Yılmaz’ın katkılarıyla birlikte şampiyon olmanın mutluluğunu tatmıştı.

Sergen Yalçın tarafından dar kadronun verimini arttırmak ve alternatif oluşturmak için kadroya eklenen Ersin Destanoğlu ve Rıdvan Yılmaz, takımın en önemli yapıtaşlarından oldular. Rıdvan’ın yaşadığı sakatlıklarla birlikte düşen performansına rağmen formayı alabilmek için gösterdiği azim ve mücadeleyle birlikte artık takımına maç kazandıran bir kaleci haline gelen Ersin Destanoğlu’nun gösterdiği performans en basit örnek olarak 23 Aralık tarihinde oynanan Göztepe maçının kazanılmasına yardımcı oldu.

Göztepe karşısında oynanan maçta bir penaltı kurtaran ve birçok pozisyonda kalesini başarıyla koruyan Ersin Destanoğlu maçın adamı olurken, Rıdvan Yılmaz da maç boyunca gösterdiği performansla büyük katkı sağladı.

Beşiktaş’ta Serdar Saatçı Formayı İstiyor

Rıdvan Yılmaz ve Ersin Destanoğlu, artık taraftarlar tarafından ilk 11 oyuncusu olarak kanıksanmış iki oyuncu olurken bu iki oyuncunun yanı sıra şu sıralar daha fazla forma şansı da bulan Serdar Saatçı da aynı bölgedeki rakiplerini olumlu anlamda tehdit ediyor. Bu sezon birçok sakatlık yaşayan ve bir dönem neredeyse 16 kişiye kadar düşen Beşiktaş kadrosunda yaşanan bu krizde gösterdiği performansla birlikte krizi fırsata çeviren ve Beşiktaş taraftarını heyecanlandıran Serdar Saatçı’nın da ilk 11’e monte edileceği günler yaklaşıyor gibi.

Bu sezon kadrosunda Domagoj Vida, Welinton, Francisco Montero gibi 3 savunmacısı olan Beşiktaş’ta bu 3 oyuncunun da performansındaki dalgalanmalar Serdar’ı bir adım öne çıkarıyor. Kayserispor maçında ilk 11’de başlayan ve 45’inci dakikada Beşiktaş’ın Cyle Larin ile bulduğu golde harika bir gol pası veren Serdar Saatçı, gösterdiği performansla takdirleri toplamıştı.

Beşiktaş’ın hedeflerinden büyük ölçüde uzak kaldığı bir sezonda takıma monte edilmesi ve Beşiktaş’ın kaynaklarından gelen bir oyuncu daha olması istenen Serdar’ın bu sezon bulacağı şanslarda göstereceği performans Siyah Beyazlıların uzun vadeli kazanımı olabilir.

Beşiktaş’ta Serdar Saatçı, Rıdvan Yılmaz, Ersin Destanoğlu dışında orta sahada forma giyen Berkay Vardar, şu an Ümraniyespor’da kiralık olarak forma giyen Kartal Kayra Yılmaz ve Schalke’den kiralık olarak transfer edilen ve bonservisinin alınması beklenen Can Bozdoğan gibi oyuncuların geleceği oldukça parlak.