BEŞİKTAŞ OYUNCULARI İLE MASAYA OTURUYOR

Süper Lig’in siyah beyazlı ekibi Beşiktaş’ta 2O21 – 2021 sezonun ekibini oluşturmak için düğmeye basan Beşiktaş yönetimi sözleşmesi bitecek ve kiralık futbolcularla masaya oturdu, teklifini yaptı.

Bir taraftan Süper Lig şampiyonluğunu, bir taraftan da Ziraat Türkiye Kupası’nı alabilmek için bütün kuvvetiyle savaşan Kartal, öteki taraftan da içerisinde bulunduğumuz sezonun sona ermesiyle kontratları sona erecek 10 oyuncunun durumlarını netleştirmek için uğraşıyor.

Sezon nihayetinde şampiyonluk ipini göğüslemek isteyen Beşiktaş gelecek sürem ekibini oluşturmak için çalışmalarını hızlandırdı. Siyah-beyazlılar birtakım isimlerle masaya oturup kontrat yenileme teklifinde bulunurken, bir taraftan da kiralık olarak forma giyen futbolcuları kadroda tutmak için yoğun mesai harcıyor.

TAKIMDA KALMA İHTİMALİ YÜKSEK OLAN OYUNCULAR

Beşiktaş’ın sürem başlangıcında ekibine katmış olduğu Aboubakar için opsiyonlu kontrat imzalanmıştı. Sözleşmeyi tek taraflı feshetme hakkına haiz olan siyah-beyazlı yöneticiler, sürem nihayetinde Aboubakar’ın sözleşmesini uzatacak.

İngiltere Premier Lig kadrosu Leicester City’den kiralık olarak ekibe katılan ve asistleriyle yıldızlaşan Rachid Ghezzal kadroda takımda formayı giymete devam etmesi istenen adlardan.

Yıldız futbolcu için Leicester ile görüşmeler yakında başlayacak. Beşiktaş’ın 38 yaşındaki yıldızı Atiba, futbola geçinmek isterse, Beşiktaş’la 1 senelik yeni kontrat imzalayacak. Kanadalı futbolcunun futbol yaşantısını noktaladığı takdirde teknik heyette vazife alması bekleniyor.

Kartal’ın 6 aylık kiraladığı Cenk’te planlar değişik işleyebilir. Kartal sürem nihayetinde kiralık sözleşmesi sona erecek futbolcu için Everton’a beklediği öneri gelmezse, 1 yıl daha kiralık olarak kadrosunda tutabilir.

TAKIMDA KALMA İHTİMALİ DÜŞÜK OLAN OYUNCULAR

Kartal’ın Kayserispor’dan kiralık olarak ekibine katmış olduğu Bernard Mensah’ın sözleşmesi sürem nihayetinde sona eriyor. Satın alma opsiyonu 4,5 milyon euro olan Bernard Mensah’ın opsuyonunu kullanmak mecbur değil. Beşiktaş’ta kalıp kalmayacağı yılan hikayesine dönen adlardan biri de Dorukhan Toköz.

Beşiktaş’ın kontrat uzatmak için teklifte bulunmuş olduğu futbolcunun sürem nihayetinde Avrupa’ya geçirme olma ihtimali var. Kartal’ın 2017 senesinde ekibine dahil etmiş olduğu kaleci Utku’nun da sözleşmesi sona eriyor. Tecrübeli bir kaleci alması gündeme gelen Beşiktaş’ın, 23 yaşındaki file bekçisi ile kontrat uzatıp uzatmayacağı netlik kazanmadı.

Beşiktaş’ın sürem başlangıcında 1 yılı opsiyonlu 2 senelik kontrat imzaladığı Gökhan Töre ile sürem nihayetinde yolların ayrılma ihtimali bulunuyor. Yuvaya geri dönen yıldız, bu sürem sakatlıklar sebebiyle 17 karşılaşmada forma giyemedi.