Beşiktaş Nathan Redmond’u Bir Türlü İkna Edemedi

Siyah beyazlı takım, maddi sıkıntılardan dolayı transferde geri planda kaldı. Beşiktaş, son olarak, bir dönem Galatasaray’da da kiralık olarak forma giyen ve bonservisi Brentford kulübünde olan Halil Dervişoğlu’nu kadrosuna katmak istedi. Oyuncunun bonservisi konusunda Brentford ile anlaşıldı. Fakat, Halil Dervişoğlu, Beşiktaş’tan bir milyon Euro istediği için transfer görüşmeleri durduruldu.

Şenol Güneş, yeni sezon öncesinde kadronun en az bir kanat oyuncusu ile takviye edilmesini istiyor. Geçtiğimiz sezon Beşiktaş’ta forma giyen ve performansı ile öne çıkan Nathan Redmond’un sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona erdi. İngiliz oyuncu, aradan haftalar geçmesine rağmen yeni sözleşme konusunda bir türlü ikna edilemedi.

Siyah Beyazlı Takım Oyuncuya Maddi Açıdan Tatmin Edici Bir Teklif Sundu

Şenol Güneş, Nathan Redmond’un takımda kalmasını istiyor. Yönetime İngiliz oyuncunun sözleşmesinin yenilenmesini istediğini bildirdi. Beşiktaş yönetimi, Nathan Redmond’a yıllık 1.7 milyon Euro önerdi. Ayrıca, oyuncu ile üç yıllık sözleşme imzalanmak isteniyordu. Fakat, Nathan Redmond, söz konusu teklife olumlu veya olumsuz bir cevap vermedi. Beşiktaş, oyuncuya kararını bildirmesi için süre tanıdı. Söz konusu sürenin sonuna gelindi. Ancak, Nathan Redmond, halen daha net bir cevap vermedi.

Nathan Redmond, Süper Lig’de 2022 – 2023 sezonunun tamamlandığı günden bu yana İngiltere’de kulüp arıyor. Yeni doğum yapan eşi, çocuğunu ülkesinde büyütmek istiyor. Bu durum, Nathan Redmond’un karar verme sürecini zorlaştırıyor. İngiliz oyuncu, şu ana kadar Premier Lig ve Championship ekiplerinden istediği teklifi alamadı. 29 yaşındaki kanat oyuncusu, yakın çevresinin iddiasına göre bir süre daha kulüp arayacak. İngiltere işi olmadığı takdirde Beşiktaş’a imza atacak.

Nathan Redmond’un Performansı Göz Kamaştırdı

Takdir edersiniz ki, İngiliz oyuncuları Türkiye’ye getirmek bir hayli zor! Uzun yıllar boyunca Premier Lig’de forma giyen Nathan Redmond’un son adresi Southampton idi. 1994 doğumlu oyuncu, bu kulüpte altı sezonda 232 maça çıktı. Söz konusu maçlarda 30 gol atıp 27 asist yaptı. Southampton, oyuncunun biten sözleşmesini yenilememe kararı aldı. Uzun süre takım arayan İngiliz oyuncu, 8 Eylül 2022 tarihinde Beşiktaş’a imza attı.

29 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz sezon Süper Lig’de 25 maçta görev yaptı. Söz konusu maçların 15’ine ilk 11’de başlarken on maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Sahada bin 576 dakika kaldı. Güzel performansını beş gol ve beş asist ile süsledi. Bilhassa Fenerbahçe ile oynanan derbi maçında harika bir performans ortaya koydu. Bunun yanı sıra, Türkiye Kupası’nda da üç maçta bir gol atıp bir asist yaptı.

6 Mart 1994 tarihinde dünyaya gelen oyuncu 1.73 boyunda! Başta sağ kanat olmak üzere hücumun her bölgesinde forma giyebilir. İngiltere milli takımına bir kez çağrılmıştır. Oyuncunun güncel Transfermarkt değeri 10 milyon Euro!