Beşiktaş Lyanco’nun Sözleşmesini İptal Edebilir 

Beşiktaş’ın savunmasını güçlendirmek için transfer edilen Lyanco, son zamanlarda sağlık sorunlarıyla uğraşıyor. Beşiktaş’ın şampiyonluk mücadelesinde önemli bir rol oynaması beklenen Brezilyalı stoper, sağlık kontrollerinde sorun yaşadı.

2023-24 sezonunda Beşiktaş’a kiralık olarak transfer olan oyuncunun sağ dizinde sakatlık olduğu belirlendi. Beşiktaş Kulüp yönetimi, Lyanco’nun sözleşmesine şartlı fesih maddesi koymak istediğini açıkladı. Bu şartı kabul etmeyen yıldız stoper, Beşiktaş’a transferini tamamlayacak olan imzayı atmayabilir.

Beşiktaş yönetimi, Lyanco’ya eğer 10 veya 15 gibi belli sayılarda maç kaçırırsa sözleşme fesih talebinde bulundu. Bunu kabul etmeyen yıldız oyuncunun son durumunun ne olacağı merak ediliyor.

Lyanco Transferi Askıya Alındı

Yapılan sağlık kontrollerinde dizinde sakatlık tespit edilen Lyanco Vojnovic’in Beşiktaş’a transferi askıya alınmış durumda. Yapılan açıklamaya göre Beşiktaş yönetimi ile İstanbul şehrinde imzalayacağı antlaşma fesh edilebilir.

Transfermarkt değeri 3 milton 500 bin Euro olan Lyanco, 2023-24 sezonu için Serie A takımlarından Torino’dan Beşiktaş’a transfer oldu. Brezilyalı yıldız oyncu Lyanco, 2015 yılında São Paulo’nun altyapısından A takıma yükseldi. 2017 yılında Torino’ya transfer olan Lyanco, 2021-22 sezonunda Bologna’da kiralık olarak forma giydi.

Lyanco’nun Beşiktaş için Önemi

Stoper pozisyonunda oynayan Lyanco, 1,88 metre boyunda ve 84 kilo ağırlında. Güçlü fiziği ve iyi hava topu hakimiyeti ile dikkat çeken Lyanco ayrıca iyi bir pasör ve dribling yeteneğine sahip.

Siyah beyazlı takımın şampiyonluk mücadelesinde önemli bir rol oynaması beklenen Lyanco sağlık sorunlarını geride bırakabilirse Beşiktaş’ın savunmasında güçlü bir pozisyonda olacak.

Futbol kariyerine Brezilya’da başlayıp Avrupa macerasında parlayan bir futbolcu olarak dikkat çeken yetenekli defans oyuncusu, hem kulüp hem de milli takım düzeyinde büyük başarılara imza atmıştır. Bunun yanı sıra, kişisel hayatında ve sosyal sorumluluk alanında da örnek bir sporcu olarak topluma pozitif bir etki bırakma çabası içindedir. Genç yaşına rağmen gelecekte futbol dünyasında daha da büyük başarılara ulaşacağına inanmaktayız.

Lyanco Kimdir?

 

1 Nisan 1997 tarihinde Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde doğan Lyanco’nun, futbola olan ilgisi çok genç yaşlarda başlamış ve kısa sürede futbol yeteneği fark edilmiştir. Brezilya’nın futbol kültürü içinde büyüyen Lyanco, futbolu sevgiyle kucaklamış ve gelecekte futbol dünyasının parlayan yıldızlarından biri olacağının sinyallerini vermiştir.

Lyanco, futbol kariyerine 2015 yılında Brezilya’nın köklü kulüplerinden Atlético Paranaense ile profesyonel sözleşme imzalayarak başladı. Atlético Paranaense’de geçirdiği dönemde, defansif becerilerini geliştirdi ve genç yaşına rağmen takımın en güvenilir oyuncularından biri olarak öne çıktı. Brezilya’da gösterdiği performansla, Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin dikkatini çekti.

Genç yaşına rağmen, milli takım formasını giyerek ülkesini uluslararası platformda temsil etmenin gururunu yaşamış olan yıldız, Brezilya Milli Futbol Takımı için de ter dökmektedir. Genç yaşına rağmen, milli takım formasını giyerek ülkesini uluslararası platformda temsil etmenin gururunu yaşamıştır.