BEŞİKTAŞ KUPAYA BİR ADIM YAKLAŞTI

Ziraat Türkiye Kupası yarı final eleme maçlarının ilki dün akşam gerçekleştirildi. Maç Beşiktaş’ın ev sahipliğinde Vodafone Park Arena’da oynandı. Beşiktaş’ın rakibi Medipol Başakşehir’di. Aslında biz geçen hafta süper lig karşılaşmasında izlediğimiz Başakşehir ve Beşiktaş maçının bir benzerini dün Ziraat Türkiye Kupası yarı final elemesinde de izledik. Maç 3-2 Beşiktaş’ın üstünlüğüyle bitti.

Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası’nın ilk finalist oldu. 10 yıl aradan sonra Beşiktaş sonunda kupaya bir adım daha yaklaştı ve kupadan sadece bir maçlık uzaklıkta.

BEŞİKTAŞ KAZANMAK İSTEDİ

Siyah-beyazlı takım Beşiktaş maçı oldukça baskın bir başlangıç yaptı. Beşiktaş ilk yarıda 45 dakikada maça oldukça baskın başladı. Maçı gerçekten kazanmak isteyen Beşiktaş zaten Süper Lig’de de oldukça formda ve performansı yüksek bir takım olduğu için maçı kazanmaması onun için oldukça kötü bir şans olacaktı.

Beşiktaş’ın hedefi bu sezon iki kupayı da kazanmak ve sezonu iki kupayla bitirmek. İlk hedefi tabii ki de Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmak. Sonrasında ise şu an liderlik koltuğunda oturduğu Süper Lig şampiyonu olup şampiyonluk kupasını kaldırmak.

Beşiktaş bu baskın başlamanın sonuçlarını maçın ilk 30 dakikası içerisinde aldı. Maçın ilk gölünü Beşiktaş ekibinden 17. dakikada Abouakar attı. 17. dakikada atılan ilk golün ardından çok geçmeden 22. dakikada Beşiktaş’ın diğer golünü Vida attı. Beşiktaş baskın performansın ilk yarının sonuna kadar devam ettirdi fakat skorda bir değişiklik olmadı devre arasına2-0’lık skor ile takımlar girdi.

BAŞAKŞEHİR’DE KAZANMAYI İSTEDİ

Maçın ikinci yarısında ise bambaşka bir Beşiktaş ve bambaşka bir Medipol Başakşehir izledik. Medipol Başakşehir ekibi maçın ilk yarısındaki durgun performanslarının tam aksine oldukça baskın ve performansı yüksek bir oyun kurdu. İkinci yarıda skoru eşitledim Başakşehir’in şansı daha da arttı.

Başakşehir ikinci diğeri de 59. dakikada deniz tür üç ile ilk golü attı ve fark bire düştü. Başakşehir’in ikinci golü ise 77. dakikada geldi. Giulano attı skor eşitlendi. Maç 77. dakikadan sonra daha da kızıştı ve artık hangi takımın kazanınca hangi futbolun daha iyi oldu dakikalarla ölçülmeye başlandı. Maçın normal süresi 90 dakikada skor değişmediği için maç uzatmalara gitmek durumunda kaldı.

Beşiktaş işini penaltılara bırakmamak için on beşer dakikalık iki uzatmada maçı kazanmayı hedefliyordu. İlk uzatmada Beşiktaş üçüncü gölünü buldum. 102. dakikada Beşiktaş’ta oyuncu Larin takımına galibiyeti getiren golü attı. O dakikadan sonra Başakşehir skoru tekrar eşitleyemedi ve maç penaltılara gitmeden Beşiktaş’ın üstünlüğünde bitti.

On yıl aradan sonra Beşiktaş tekrar kupa finalisti olduğu ve kupaya sadece bir adım uzak kaldı. Medipol Başakşehir ekibi ise Süper Lig’deki kötü performansından sonra kupada umut bulmak isterken tam olarak istediği performansı sahaya koyamadı sahadan mağlubiyetle ayrılmak durumunda kaldı.