Beşiktaş

Beşiktaş Kulübünden Milli Eğitim Bakanının Kararına Futbol Desteği

Koronavirüs salgını sebebiyle okulların tatil edilmesinin ardından, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk teneffüsün 40 dakika olacağını bildirdi. Bu duyurunun ardından Beşiktaş Kulübü ise öğrenciler için sevindirici bir müjdenin haberini verdi. Siyah beyazlı kulüp, 81 ilde 81 okula futbol topu göndereceğini ve böyle destek vereceğini açıkladı.

Yeni tip koronavirüsün Türkiye’de de görülmesinin ardından okulları tatil etme kararı alan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu durumun geçmesinin ardından eğitim hayatının devam etmesi sürecinde ilk teneffüsün 40 dakika olacağının da bilgisini öğrencilerle paylaştı.

Beşiktaş Kulübü ise, sürece örnek bir davranış ile katılım sağladı. Okulların açıldığı ilk günde teneffüsün 40 dakika olması bilgisi üzerine, 81 ilde 81 okula futbol topu göndererek destek vereceğini bildirdi.

Futbolsuz Teneffüs Olmaz

Duruma ilişkin açıklama ise Twitter hesabından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yapmış olduğu tweet ile gelmişti. Evde sıkılan ve okulu özleyen öğrencilere seslenen Bakan, ilk teneffüsün özel olarak 40 dakika olacağının müjdesini vererek öğrencileri mutlu etmişti.

Duruma duyarsız kalmayan Beşiktaş Kulübü ise, ilk gün 81 okula 81 tane futbol topu dağıtarak destek çıkacağını ve 40 dakikalık teneffüste futbolun olmazsa olmayacağını bildirerek yüzleri güldürdü.