Beşiktaş Kendi Evinde Trabzonspor ile Derbi Mücadelesi Verecek

Süper ligin 12. Haftasında şampiyonlar liginde bulunan Beşiktaş ile süper ligin liderlik koltuğuna oturan Trabzonspor ile kendi evi olan Vodofone Stadyumunda 6 Kasım Cumartesi günü saat 19:00’da derbi mücadelesi verecek.

İki takım daha önce 132 derbi mücadelesi verdi. Bu maçlardan 53 kez galibiyet yaşayan Beşiktaş rakibi Trabzonspor’un 45 galibiyetine üstünlük sağladı ve 34 maç beraberlik ile sonuçlandı. 132 maçta Beşiktaş 184 gol atarken Trabzonspor 147 gol atma başarısı gösterdi.

Beşiktaş’ın ev sahipliğindeki son yıllardaki karşılaşmalar gollü geçti. Beşiktaş’ın ev sahipliğindeki 60 maçta Beşiktaş 29 galibiyet alırken 15 maçta Trabzonspor galibiyet elde etti ve 16 maç ise beraberlik ile sonuçlandı.

Ev Sahibi Beşiktaş İnişli Çıkışlı Grafiğini Bitirip Galibiyet Serisi İstiyor

Süper ligin son şampiyonu Beşiktaş bu sezon sürekli inişli çıkışlı sonuçlar aldı. Bazı maçlarda oyuncu tercihleri bazı maçlarda sakatlıklardan dolayı bazı maçlarda ise yanlış taktik yada oyun içinde kenar dokunuşları yada reaksiyon verilemedi ve bir mağlubiyet birde galibiyet alarak sürekli gece gündüz gibi maçlar çıkardı.

Şampiyonluk adına doğrudan rakibi hem liderlik koltuğunun sahibi hem de puan farkının olması Beşiktaş için bu galibiyeti daha da önemli kılıyor.

Bu maçın bu yüzden önemi oldukça çok yüksek hatta hem ligde hem de şampiyonlar liginde alınan olumsuz sonuçlar sebebi ile Beşiktaş’ın galibiyet alması zorunluluk haline geldi çünkü alınan peş peşe olumsuz sonuçlar ve liderle oluşan puan farkı bu maçı kazanma zorunluluğu oluşturdu.

Trabzonspor Liderliği Aldı ve Daha Bu Haftadan Puan Avantajı Sağladı

Geride bıraktığımız 11 haftada namağlup bir şekilde liderlik koltuğunda oturan Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcının ekibi ve öğrencileri eski kulübü Beşiktaş karşısında çıkacağı derbiyi kazanıp hem namağlup formunu devam ettirmek hem de süper ligde şampiyonluk yarışında doğrudan rakibi olan Beşiktaş’a karşı alacağı bu galibiyet ile şampiyonluk şansını iyice arttırmayı hedefliyor.

Şampiyonluk yolunda önemli rakiplerine karşı daha önce Galatasaray ile berabere kalmıştı ve Fenerbahçe’yi ise yenmeyi başarmıştı.

Süper ligde şampiyonluğa aday takımlara karşı çıkacağı son maç olan Beşiktaş derbisini de kazanıp ya da en kötü ihtimal ile berabere kalıp şampiyonluk şansını iyice arttırmak isteyen tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın ekibi, doğrudan rakiplerine karşı namağlup bir şekilde ilk devreyi tamamlayıp hiçbir büyük maçı kaybetmeden camiasına da şampiyonluk adına önemli sinyal vermek istiyor ve daha çok taraftar desteğini ve rüzgârı arkasına almak istiyor.

Süper ligin 12. Haftasındaki Beşiktaş ev sahipliğinde oynanacak olan Trabzonspor derbisinde konuk ekip yense de yenilse de liderliğini sürdürebilecek önceki 11 maçta aldığı önemli puan avantajı buna sebep oldu.