Beşiktaş

Beşiktaş Josef de Souza Transferinde Belge Sorunu Yaşıyor

Süper Lig’de yeni sezon için transfer hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş ekibi ezeli rakibinin eski oyuncusunu kadrosuna dahil etti. Bir dönem Fenerbahçe ekibinde forma terletmiş olan Josef de Souza ise Kara Kartal ekibinin yeni transferleri arasında yer aldı. Başarılı oyuncu ile ilgili ise önemli bir gelişme yaşandı.

Beşiktaş ekibinin kadrosuna dahil ettiği ve aynı zaman Fenerbahçe’nin de eski oyuncusu olan Josef de Souza ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. 5 aydır maaş alamadığı için Suudi ekibi Al Ahli ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshetme kararı alan sporcu, belge krizi sorunu ile karşı karşıya kaldı.

Brezilyalı oyuncunun lisansını çıkarabilmek adına eski kulübünden evrakları alamayan Beşiktaş, belge krizi sorunu ile mücadele ediyor. Bu sebeple FIFA’dan geçici belge çıkaracak olan siyah beyazlı kulüp, Souza’nın eski kulübü ile bir süre uğraş verebilir.

Tazminat İçin Söz Verdi

Ayrılma süreci gerçekleşmeden avukatları ile görüşen Josef de Souza ise, hukuki bakımdan kendini garanti altına almak istiyor. Öte yandan Beşiktaş yönetimine tazminat ödeme mecburiyeti olması durumunda da sporcunun bu tazminatı kendisinin ödeyeceği sözünü verdiği öğrenildi.

Söz konusu durumun sözleşmeye de yazılı olarak yansıdığı bilgisi edinilirken, fiziksel bakımdan ise hazır olmayan Josef de Souza, Antalya maçında sahada yer almayacak.

Güncel Yazılar