Beşiktaş İngiliz Oyuncuyu Kadrosuna Katmaya Çok Yakın!

Transferde ağır davrandığı için taraftarlarının eleştirilerine maruz kalan Beşiktaş, bu hafta içerisinde merkez orta saha transferini bitirmek istiyor. Hedefteki isim Roberto Pereyra! Ancak, bu oyuncunun transferi zannedilenden daha zor!

Beşiktaş, oyuncunun menajerini Türkiye’ye davet etti. Arjantinli oyuncuya yıllık 2.1 milyon Euro garanti ücret önerilecek. Roberto Pereyra ile Beşiktaş’ın yanı sıra Torino da ilgileniyor. Ancak, onların teklifleri Beşiktaş’a kıyasla çok daha düşük! Siyah beyazlı kulübün bu transferi gerçekleştirmesindeki en büyük engel oyuncunun Türkiye’ye gelmek istemeyen eşi!

Beşiktaş’ta İbre Alex Oxlade Chamberlain’e Döndü

Roberto Pereyra’dan istediği cevabı bir türlü alamayan Beşiktaş, alternatif isimlere yöneldi. Bilhassa bonservisi elinde olan oyuncular araştırılıyor. O isimlerden birisi de Alex Oxlade Chamberlain! Uzun süre Arsenal ve Liverpool’da forma giyen oyuncu, 30 Haziran 2023 tarihinde bu yana boşta! Kendisi ile Beşiktaş’ın yanı sıra bazı Suudi Arabistan kulüpleri de ilgileniyor. Ancak, en ciddi teklif yine Beşiktaş’a ait! Alex Oxlade Chamberlain, transferde su gibi para harcayan Suudi Arabistan kulüplerinin önceliği değil!

Beşiktaş, bir süredir İngiliz oyuncu ve menajeri ile iletişim halinde! Oyuncuya yıllık 2 milyon Euro teklif edilecek. Sözleşme süresi de yüksek ihtimalle 2+1 yıl olacak. Ancak, Beşiktaş, oyuncunun ciddi bir sakatlık geçmişinin olduğunun farkında! Bu yüzden, işini sağlama almak istiyor. Oyuncunun sözleşmesinde sakatlık durumunda fesih yapılabileceğine dair bir madde yer alacak. İngiliz oyuncunun söz konusu teklife nasıl bir cevap vereceği bilinmiyor.

İngiliz oyuncu, orta sahanın her bölgesinde görev yapabiliyor. Kendisi, geçtiğimiz sezon Premier Lig’de sadece dokuz maça çıkabildi. Bu maçlarda sahada 334 dakika kaldı. Dört maça ilk 11’de başlarken beş maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Uyluk sakatlığından dolayı çok uzun süre forma giyemedi. Sezonun ikinci yarısında iyileşti. Bu defa da hazır olmadığı gerekçesiyle çok fazla forma şansı bulamadı.

Şenol Güneş Davy Klaassen’i İstemiyor

Roberto Pereyra ve Alex Oxlade Chamberlain transferlerini bitiremeyen Beşiktaş, farklı isimlere yöneldi. O isimlerden birisi de Ajax’ta forma giyen Davy Klaassen oldu. 1993 doğumlu futbolcunun kulübü ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Ajax, bu oyuncuyu 2020 yılının Ekim ayında 11.7 milyon Euro karşılığında kadrosuna katmıştı.

Davy Klaassen, on numara ve merkez orta saha olarak görev yapabiliyor. 1.79 boyundaki oyuncu, Hollanda milli takımının formasını bugüne kadar 41 defa giydi. Mili forma ile on gol kaydetti. Kendisi, geçtiğimiz sezon Ajax forması ile ligde 33 maçta görev yaptı. Bu maçların 21’ine ilk 11’de başlarken 12’sinde oyuna sonradan giren isim oldu. Sahada 2 bin 43 dakika kaldı. Güzel performansını sekiz gol ve üç asist ile süsledi. Ancak, Şenol Güneş, sistemine uygun olmadığı gerekçesiyle oyuncuyu veto etti.