Beşiktaş ’ın Genç Oyuncularına Avrupa Kulüplerinden Teklifler Geliyor

Siyah beyazlı takım; Süper Lig’de aradığını bulamadı. Beşiktaş; herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde önümüzdeki sezon Avrupa’da olmayacak. Yönetim; kısa süre önce göreve gelen Fransız teknik adam Valerien Ismael ile yoluna devam etmeyi düşünüyor.

Bir yandan Fenerbahçe maçına hazırlanan bir yandan da önümüzdeki sezonun planlaması ile ilgilenen Ismael; oyuncular hakkındaki son kararını henüz vermedi. Beşiktaş yönetimi; bilhassa talibi olan oyuncuları satarak yeni transferler için kaynak yaratmayı hedefliyor. Avrupa kulüplerinin ilgi gösterdiği isimlerin başında Rıdvan Yılmaz ve Serdar Saatçi geliyor.

Rıdvan Yılmaz İtalya Yolcusu

beşiktaş

2001 doğumlu sol bek Rıdvan Yılmaz; 2019 – 2020 sezonunun ikinci yarısında takıma dahil oldu. Kısa sürede gösterdiği performansla takımın vazgeçilmezlerinden birisi olmayı başardı. Genç oyuncunun gelişiminde Sergen Yalçın’ın katkısı bir hayli fazlaydı. Beşiktaş; 2020 – 2021 sezonunda Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda zafere ulaşırken bu başarıların elde edilmesinde ciddi bir pay sahibi olan Rıdvan Yılmaz; yuvadan uçmaya hazırlanıyor.

Beşiktaş yönetimi; Rıdvan Yılmaz için gelen teklifleri değerlendiriyor. UEFA Avrupa Ligi’nde finale yükselerek bu sezonun dikkat çeken takımlarından birisi olmayı başaran Eintracht Frankfurt; Rıdvan Yılmaz için siyah beyazlı kulübe 3 milyon 500 bin Euro önerdi. Beşiktaş yönetimi; bu miktarın az olduğunu düşünerek teklifi reddetti.

Rıdvan Yılmaz için istekli olan bir diğer kulüp ise Torino! İtalya’nın önde gelen takımlarından birisi olarak dikkat çeken Torino; Beşiktaş’a 4 milyon Euro teklif etti. Buna ek olarak, oyuncunun performansına göre bonus vermeyi önerdi. Ayrıca, Rıdvan Yılmaz’ın bir sonraki satışından da yüzde 20 pay verdi. Beşiktaş yönetimi; bu teklife olumlu yaklaşıyor. Ancak, yine de sonraki satıştan verilecek payın arttırılmasını talep ediyor.

Serdar Saatçi İtalyan Takımlarının Gözdesi

Tıpkı Rıdvan Yılmaz gibi Beşiktaş altyapısından yetişen Serdar Saatçi; bu sezonun dikkat çeken isimlerinden birisi olmayı başardı. 2003 doğumlu oyuncu; 1.90’lık boyu ile yaşıtlarına kıyasla daha iyi fiziğe sahip oluşuyla öne çıkıyor.

Son haftalarda ilk 11’de forma şansı bulan Serdar Saatçi; İtalyan kulüplerinin dikkatini çeken bir oyuncu! Hatta, İtalya’nın Cagliari kulübünün Fenerbahçe maçında ilk 11’de olması beklenen Serdar Saatçi’yi izlemek adına İstanbul’a gözlemci gönderecekleri belirtiliyor. Genç oyuncu; bu sezon sekizi Süper Lig, ikisi Türkiye Kupası, biri Şampiyonlar Ligi olmak üzere toplam 11 maçta forma şansı buldu. Beşiktaş’ın 35. haftada Kayserispor’u 3-2 yendiği maçta bir gol attı.

Serdar Saatçi’nin sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona erecek.

Ersin Destanoğlu Fransa’ya Transfer Olabilir

Serdar Saatçi ve Rıdvan Yılmaz dışında talibi olan bir diğer isim ise tahmin edebileceğiniz gibi Ersin Destanoğlu! Fransa’nın Olimpik Lyon ve Nice takımları oyuncuyu uzun süreden bu yana takip ediyorlar. Beşiktaş; Ersin Destanoğlu için 12 milyon Euro istiyor.