BEŞİKTAŞ ICRYPEX EVİNDE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’Nİ YENDİ

Beşiktaş Icrypex, ING Basketbol Süper Ligi’nin 27. haftası erteleme maçında, Bahçeşehir Koleji’ni konuk etti. Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde gerçekleşen mücadelenin galibi ise 83-77’lik skorla Beşiktaş Icrypex oldu. Bu sonuçla birlikte puanını 42 yapan siyah beyazlılar, ligin 6. sırasına yükselmeyi başardı. Bahçeşehir Koleji de puanını 38’e yükselterek maç fazlasıyla 11. sırada kendine yer buldu.

Hatırlandığı üzere, ING Basketbol Süper Ligi’nin 27. haftasında 4 Nisan Pazar günü gerçekleşmesi gereken Beşiktaş Icrypex-Bahçeşehir Koleji karşılaşması, koronavirüs vakaları nedeniyle ertelenmişti.

Bunun üzerine ev sahibi ekip bir duyuruda bulunmuştu. Beşiktaş yaptığı duyuruda 7 A Takımı, 7 A Takımında oynama uygunluğu bulunan Basketbol Gençler Ligi Takımı ve 2 A Takımının antrenmanlarında yer almış olan genç sporcular olmak üzere toplamda 16 oyuncunun covid–19 testlerinin pozitif çıktığını dile getirmişti.

Yardımcı Antrenörleri, Masörleri ve BJK Akatlar Spor Kompleksi’nde görevli 4 çalışanlarının da covid–19 testlerinin pozitif çıktığını ifade eden siyah beyazlı kulüp, bu kişilerin tedavi, takip ve izolasyon süreçlerine devam edildiğini de belirtmişti. İşte ortaya çıkan bu vahim tablo neticesinde, 27. hafta karşılaşması ertelemeli olarak 15 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşti. Siyah beyazlılar mücadeleye Markell Johnson, Şehmus Hazer, James Blackmon, Hakan Sayılı ve Furkan Haltalı beşlisiyle çıktı.

Beşiktaş Icrypex, tempolu bir şekilde başladığı ilk periyodu 26–24 önde bitirdi. İkinci periyotta ise konuk ekip baskın bir oyun sergilemeye başladı ve 24 sayı üretti. Siyah beyazlılar ise rakibine 20 sayı ile karşılık vererek soyunma odasına 46–48 geride gitti.

Üçüncü periyotta da Bahçeşehir Koleji ev sahibine baskı uygulamayı sürdürdü ve final periyoduna 63–60 önde girdi. Siyah beyazlılar, final periyodunda toparlandı ve rakibine karşı ürettiği sayılarla parkeden 83–77 galip ayrılmayı başardı. Böylece, Beşiktaş Icrypex bu sezon Bahçeşehir Koleji ile oynamış olduğu 2 maçtan da galip ayrılmış oldu.

BAŞKAN AHMET NUR ÇEBİ TAKIMINI KUTLADI

Beşiktaş Icrypex’in Başkanı Ahmet Nur Çebi, Akatlar Spor Kompleksi’nde Bahçeşehir Koleji ile oynanan maçı izleyenler arasındaydı. Çebi, siyah beyazlıların 83-77’lik galibiyeti ile sonuçlanan karşılaşma sonrasında ise Beşiktaş Icrypex’in Başantrenör’ü Ahmet Kandemir’i ve teknik ekip ile sporcuları tebrik etti.

Siyah beyazlıların oyuncusu Markell Johnson da maç sonrasında açıklama yaptı. Johnson, maçın çok hareketli geçtiğini, ilk yarıda biraz yavaş oynadıklarını, ikinci yarıda Koç Ahmet Kandemir’in takımı enerjisini yükseltmesi konusunda uyardığını, ikinci yarıda savunmada daha iyi olduklarını, dolayısıyla hücumda da etkili olmaya başladıklarını ve hak ederek kazandıklarını dile getirdi.

OYUNCULARIMI TEBRİK EDİYORUM

Beşiktaş Icrypex’in Başantrenörü Ahmet Kandemir, Bahçeşehir Koleji karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu. Ahmet Kandemir, ligin güçlü ekiplerinden biriyle oynadıklarını, 4 numarada problemlerinin olduğunu, ilk devre çok yumuşak oynadıklarını, ikinci yarıda ise kendi karakterlerine büründüklerini, agresifleştiklerini, rakibi zor atışlara zorladıklarını ve hızlı hücumlar gerçekleştirmeyi başardıklarını dile getirdi. Kandemir ayrıca maçın son bölümünde birçok hızlı hücum pozisyonunda hata yaptıklarını, bu hatalar olmadan maçı çok daha rahat kazanabileceklerini, dar kadroya rağmen oyuncuların büyük bir özveri gösterdiklerini ve son olarak onları tebrik ettiğini ifade etti.