Beşiktaş Hazırlık Maçında Viktoria Plzen İle Karşılaştı

2022 2023 sezonu hazırlıklarına Avusturya’da devam eden siyah beyazlı ekip, yaptığı hazırlık maçları ile de kendini sınamayı ihmal etmiyor. Beşiktaş, son olarak hazırlık maçında Çekya ekiplerinden Viktoria Plzen ile karşı karşıya geldi.

Beşiktaş’ta teknik direktör Valerien İsmael 3 4 1 2 dizilişini tercih ederken maça şu 11 ile çıktı:


Cenk TosunTyler Boyd

Emirhan Delibaş
Umut MeraşGedson FernandesSalih UçanValentin Rosier

Francisco MonteroWellintonNecip Uysal
Ersin Destanoğlu

Viktoria Plzen ise 4 4 2 dizilişini tercih ederek şu ilk 11’i tercih etti:

Tomas ChoryJan Sykora
Jhon MosqueraLukas KalvachPavel BuchaJan Kopic
Milan HavelLudek PernicaFilip CihakRadim Reznik
Jindrich Stanek

Mücadelenin ilk yarısında daha etkili ve üstün taraf Beşiktaş olurken siyah beyazlı ekip Cenk Tosun, Salih Uçan ve Emirhan Delibaş ile gol pozisyonları yakalasa da bunları gole çeviremedi. Rakip Viktoria Plzen’de Jan Sykora ve Lucas Kalvach ile pozisyonlara girdi fakat onlarda gol atamayınca ilk yarı golsüz eşitlik ile sonuçlandı.

Beşiktaş’ta teknik direktör Valerien İsmael ikinci yarıya başlarken Cenk Tosun yerine Kenan Karaman Umut Meraş in yerine ise oğuzdan Akgün’ü oyuna aldı. İkinci yarının başlarında siyah beyazlı ekip yine üstünlüğü ele alsa da bu üstünlüğü skora yansımadı. Maçın 60 inci dakikasına gelindiğinde ise emre bilgin, Berkay Vardar, Rıdvan yılmaz ve Badra Cisse dahil olurken Ersin Destanoğlu, Necip Uysal, Welinton ve Valentin Rosier oyundan alındı.

Maçın 70 inci dakikasına gelindiğinde ise Emirhan Delibaş, Salih Uçan, Tyler Boyd ve Francesco Montero’nun yerine Ghezzal, N’koudou, Serdar Saatçi ve Necati bilgiç oyuna dahil oldu.

Maçın 83 inci dakikasına gelindiğinde ise oyun 11 dakika önce oyuna giren Serdar Saatçı oyundan alındı. Bu duruma sinirlenen ve tepki koyan genç savunma oyuncusu yedek kulübesine gitmeden doğrudan soyunma odasına gitti.

Beşiktaş

Beşiktaş Serdar Saatçı’nın Kadro Dışı Bırakıldığını Açıkladı

Siyah beyazlı kulübü 19 yaşındaki genç savunma oyuncusu için kadro dışı kararı alındığını internet sitesinden duyurdu.

Açıklamada futbol a takımının yeni sezon hazırlıkları ikinci etabı için Avusturya’da kampta bulunan ekibimiz kamp programı kapsamında, Viktoria Plzen ile hazırlık maçı oynadı. Hazırlık maçında oyun içinde sergilediği tavır ve davranışlar ile ve daha sonra oyundan alındıktan sonra göstermiş olduğu tavır ve davranışlar ile Serdar Saatçı kadro dışı bırakıldığını duyurdu.

19 yaşındaki oyuncu 13 Temmuz’dan itibaren Ümraniye Nevzat Demir tesislerinde takımdan ayrı olarak antrenmanlarına devam edeceğine yönelik açıklamada bulundu.

Neden Kadro Dışı Bırakıldı?

72 inci dakikada oyuna alınan Serdar saatçi teknik direktör Valerien İsmael’in oyun içerisindeyken yaptığı bu tempoyla oynayacaksan oynama şeklinde tepkisini aldı. Bunun ardından kenara gelen oyuncu yedek kulübesi yerine doğrudan soyunma odasına gitti.