Beşiktaş Güven İle Güldü

Siyah beyazlı takım şampiyonlar ligin’ de Ajax deplasmanın dan mağlup dönen takım süper lig de 8. Hafta maçında sahasında formda Sivasspor ‘u ağırladılar. Zorlu karşılaşma da Beşiktaş rakibi Sivasspor’ u 32’ dakikada ve 69’ dakikada Güven Yalçın’ın golleri ile rakibi Sivasspor’ u 2 – 1 skor ile mağlup ettiler. Sivasspor’ un tek golü ise Beşiktaşlı oyuncu Rıdvan Yılmaz talihsiz ters kafa vuruşu ile topu kendi ağlarına yolladı.

Güven Beşiktaş’a 3 Puanı Getirdi

Siyah beyazlı takım hem sakatlık hem de şampiyonalar ligi dönüşünde Sivasspor gibi fiziksel gücü yükse istenmeyecek bir rakiplerden biri ile karşılaşması ve buradan 3 puan alarak ayrılması çok önemli.

Beşiktaş maçın ilk yarısında rakibine karşı adeta sahada fiziksel üstünlük sağlayarak ilk yarıda Güven Yalçın’ ın muhteşem golü adeta yeteneği ile devreyi 1 – 0 önde kapadılar. Hücum da eksikleri çok olan siyah beyazlı takım da ileride yetersiz kalmış olsalar da Güven Yalçın ve Kenen Karaman fiziksel olarak oldukça ciddi baskı yaparak açıkları kapadılar.

İkinci yarıda Rıdvan’ın ters kası sonucu beraberliği bulsalar da genç oyuncu Rıdvan ikinci gol öncesi hücumda oldukça istekli olması golü istemesi ile takımının ikinci golünde payı yüksekti.

Savunmada genç Serdar Saatçi yanında sakatlıktan dönen D. Vida ile oynadı. Orta sahada Josef gene tek başına bütün alanın hakimi oldu.

Sergen Yalçın’ın oyun içerisinde faul beklediği bir pozisyonda gösterdiği yüksek tepki oyunun daha durmadan daha kenarından topa vurarak söylenmesi üzerine hakem tarafından kırmızı kart ile cezalandırıldı. Bu kart sonrası büyük ihtimal TFF tarafından ceza alacaktır.

Sivasspor Galibiyet İçin Oynadılar

Sivasspor İstanbul’ dan güçlü rakibi karşısında puanlar almak için sahaya çıktıkları çok belliydi. Oldukça dirençli ve birlikte iyi bir oyun ortaya koyan Sivasspor sahadan mağlubiyet ile ayrıldılar.

 İlk devreye göre ikinci yarı Sivasspor biraz daha oyunu rakip yarı sahada oynamak istemeleri ile birkaç pozisyonun içinde olalar da golü de Rıdvan’ın ters kafa vuruşundan buldular. İkinci yarıda Sivasspor adına net pozisyon diye bileceğimiz 1 pozisyonun üzerine çıkamadılar.

İkinci yarıda oyunun daha açık alanlar da oynanması orta saha geçişlerinin daha hızlı olması pas ve top kayıplarına da nene olsa da Sivas istediği golü yakalamakta zorlandı.