Beşiktaş Gökhan İnler’i Kadrosuna Kattı

Beşiktaş, yaz transfer döneminin sessiz takımlarından birisi oldu. Her ne kadar bazı isimler kadroya katılsalar da yapılan transferlerin taraftarları memnun etmediğinin altını çizebiliriz. Siyah beyazlı kulüp, transfer döneminin bitmesine beş gün kala harekete geçti. Gökhan İnler’in ismi çok uzun süreden bu yana Beşiktaş ile anılıyordu. Deneyimli oyuncu, bu sezon Beşiktaş’ta forma giyecek. Taraflar arasındaki görüşmeler olumlu bir şekilde sonuçlandı.

39 Yaşındaki Oyuncu Sezon Sonunda Futbolu Bırakacak

Gökhan İnler, 11 Eylül 2023 Pazartesi günü yapmış olduğu açıklamada bu sezon Beşiktaş’ta forma giyeceğini belirtti. Ayrıca, 2023 – 2024 sezonunun sonunda futbolu bırakacağını dile getirdi. 39 yaşındaki futbolcunun hedefi, futbolu bıraktıktan sonra sportif direktör olmak! Hatta, Gökhan İnler’in sportif direktör olarak çalışacağı ilk kulübün Beşiktaş olacağı dile getiriliyor. Deneyimli oyuncu, altı yıllık aranın ardından Beşiktaş’a döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

Gökhan İnler 2016 – 2017 Sezonunda Beşiktaş’ta Forma Giymişti

O dönemi hatırlayanların bildiği üzere Beşiktaş, 2016 – 2017 sezonu öncesinde oldukça güçlü bir kadro kurmuştu. Siyah beyazlı takımın kadrosuna kattığı son isim Gökhan İnler olmuştu. 1984 doğumlu ön libero, Leicester City’den Beşiktaş’a bedelsiz bir şekilde transfer olmuştu.

Gökhan İnler, 2016 – 2017 sezonunda Beşiktaş forması ile Süper Lig’de 14 maçta görev yaptı. Bu maçların beşine ilk 11’de başlarken dokuz maçta oyuna sonradan girdi. Sahada 526 dakika kaldı. Bir asist yaptı. Bunun yanı sıra, söz konusu sezonda Beşiktaş forması ile toplam 30 maçta sahaya çıktı. Bu maçlarda sahada bin 391 dakika kaldı. Sezonu iki asist ile tamamladı.

Gökhan İnler’in Beşiktaş ile olan sözleşmesi devam ediyordu. Ancak, o dönem 33 yaşında olan oyuncu, daha çok süre alabileceği bir kulüpte forma giymek istediğini söyleyerek ayrılmayı tercih etti. Beşiktaş, oyuncunun bu isteğine saygı duydu. Gökhan İnler’in yeni adresi Başakşehir oldu.

Gökhan İnler Kimdir?

27 Haziran 1984 tarihinde İsviçre’nin Olten şehrinde dünyaya gelmiştir. 1.83 boyundadır. Ön libero ve merkez orta saha olarak görev yapabilen bir isimdir. Gökhan İnler, 2007 yılının Temmuz ayında bir milyon Euro karşılığında Udinese’ye transfer oldu. Bu kulüpte dört sezon boyunca top koşturdu. 2011 yılının Temmuz ayında 18 milyon Euro karşılığında Napoli’ye transfer oldu. Napoli’de dört sezon forma giydi. 2015 – 2016 sezonu öncesinde yedi milyon Euro karşılığında Leicester City tarafından transfer edildi.

1984 doğumlu oyuncu, Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra üç sezon boyunca Başakşehir’de forma giydi. 2020 ila 2023 yılları arasında Adana Demirspor’da top koşturdu. Geçtiğimiz sezon Adana Demirspor forması ile Süper Lig’de toplam 28 maçta görev yaptı. Bu maçların onuna ilk 11’de başlarken 18’inde oyuna sonradan girdi. Sahada bin 111 dakika kaldı. İki gol atıp üç asist yaptı.