Fidan Aliti

Beşiktaş Gelecek Sezon İçin Fidan Aliti Transferini Değerlendiriyor

Süper Lig temsilcisi olan Beşiktaş ekibinde, gelecek sezona ilişkin çalışmalar hızla devam ediyor. Ligin ikinci devresinde Teknik Direktör Sergen Yalçın ile anlaşan siyah beyazlı ekip, transferlerinde asıl önceliğini ise savunmaya vermeye kararlı görünüyor.

 

Yeni sezonda çok daha güçlü bir takım elde etmeyi planlayan Kara Kartal, transfer çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle savunma alanına yoğunlaşan takım, stoper ve sol bek mevkide top koşturabilen Fidan Aliti için harekete geçmeye hazırlanıyor. Başarılı futbolcuyu yakın kadrajına alan Beşiktaş, bu isimle savunmada sürpriz bir hamleye imza atabilir.

Planlı bir şekilde Teknik Direktör Sergen Yalçın ve yönetim tarafından yürütülmekte olan transfer çalışmalarında yer alacak isimler için de karar alınmaya başladı.

 

47 yaşındaki Sergen Yalçın, Rebocho, Enzo Roco ve Douglas için bilet kesme işlemi gerçekleştirdi. Yönetimden transfer talebinde de bulunan teknik adamın bu kararına ise maliyeti düşük oyuncularla ilgili çalışmalar başlatıldı.

 

Maliyeti Düşük

 

Ekonomik kriz sebebiyle çok yüksek maliyetli sporculara kadrosunda yer vermeyi düşünmeyen Kara Kartal, ilk hamlesini de Fidan Aliti ile yaptı.

 

Transfer iddiası Arnavutluk basınına yansıdı. Maliyeti düşük olan 26 yaşındaki savunma mevki futbolcunun Beşiktaş için ideal bir seçenek olduğu da medyada yer aldı.

Skenderbeu forması giyen oyuncu, 150 bin Euro karşılığında Kalmar ekibine transfer olmuştu.