Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’de Belirsizlik Süreci Başladı

Sezonun sonlanmasıyla yeni sezon hazırlıklarına başlayan takımlar, gelecek sezon için yeni bir kadro kurmak ve şampiyonluk yarışında ön plana çıkmak istiyorlar. Yaz transfer döneminde bu süreçte kimi isimlere veda edilirken kimileriyle de aynı masaya tekrar oturulabiliyor. 3 büyük takım olan Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe de ise bu süreçlerden en zoru yaşanıyor. Takımların teknik direktörlüğünü üstlenen isimlerin sözleşmeleri 31 Mayıs tarihiyle sonlandı ve yeni sezon için gelecek isimler belirsizliğini koruyor.

Süper Lig ve Türkiye Kupası şampiyonu Beşiktaş, yeni sezon öncesi düşündüğü bu sezonunda teknik adamı Sergen Yalçın’a yeni imzayı henüz attırmadı. Diğer taraftan da bu sezon şampiyonluğu Beşiktaş’ın arkasında izleyen Galatasaray ise 19 Haziran’daki seçimleri bekliyor. Seçim sonucuna bağlı olarak ise Fatih Terim’in ardından boş kalan teknik direktör koltuğu sahibi belli olacak iken sözleşmesi sonlanan 12 oyuncunun yerine gelecek isimler de o süreye kadar netlik kazanacak. Yine Fenerbahçe’de de belirsizlik devam ediyor. 13 Haziran’da teknik direktör koltuğunu doldurmayı planyana Kanarya’nın Emre Belözoğlu ve 4 futbolcu belirsizliğini koruyor.

İki Ezeli Rakip Seçimleri Bekliyor

Beşiktaş’ta yönetim ve başkan Ahmet Nur Çebi’nin sık sık aralarında sıkıntı olmadığını dile getirdiği Sergen Yalçın ise yeni sözleşme ile maaşı konusunda yeni yolları gidilmesini talep ediyor. Henüz masaya oturulmayan sürecin nasıl yön bulacağı ilerleyen günlerde belli olacak.

Diğer iki büyük takımın gündeminde ise seçim öncesi heyecanı var. Korunan belirsizlikleri çözme yoluna seçimlerde gidileceği düşünülen iki takımdan Galatasaray’ın seçimi 19 Haziran’da yapılacak. 6 adayın yarışacağı seçimde, Fatih Terim’in akıbeti belli olması düşünülürken bu süreçte Terim’in devam mı edeceği yoksa yeni bir hocanın mı geleceği belli olmuş olacak.

Durumları Belirsiz Olan Oyuncular

Takımlar mevcut hocalar ile devam etse ya da yeni isimler ile anlaşsa bile ortak bir sıkıntı olarak belirsizliği devam eden kadro gündemde kalmış olacak. Beşiktaş’ta sözleşmeleri biten 10 oyuncu var iken, Galatasaray’da bu rakam 12 ve Fenerbahçe’de ise 4 olarak belirsizlik sürüyor. Seçimlere kadar netlik kazanacak bir süreç olsa bile belirsizliğin bir süre daha devam etmesi ihtimaller arasında…