BEŞİKTAŞ ESKİ OYUNCUSU TALİSCA’YI KADROSUNA KATMAK İSTİYOR

Süper lig’ in son şampiyonu siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezon süper lig de şampiyonluk yarışından uzakta kalan takım devre arası transfer dönemine hazırlanıyorlar.

Yaz transfer döneminde birçok oyuncu ile kadrosunu güçlendiren siyah beyazlı takım Beşiktaş devre arasında da kadrosunu güçlendiremeye devam edecekler.

Transfer listesi belli olmaya başlan kara kartal da ilk hedefte eski oyuncusu Brezilyalı 27 yaşındaki Talisca ile yeniden devre arası transfer döneminde kadroya katmak istiyorlar.

TALİSCA KULÜBÜNÜ İKNA EDEBİLECEK Mİ?

27 yaşındaki on numara oyuncusu Talisca Çin ekiplerinden Guaz FC ‘de forma giyen Brezilyalı oyuncu bu sezon başında ise Suudi Arabistan ekiplerinden Al-Nassr ile yıllığı 8 milyon Euro’dan 3 senelik bir sözleşme imzalamıştı.

Suudi Arabistan kulübü bu sezon ekonomik kriz içinde kalan takım Asya Şampiyonlar Ligi’nden de men edilerek lisansı çıkartılmamıştı.

Takımda ki bazı oyuncularında alacakları yıllık ücretlerini alalamaları sonrasında takımdan ayrılıklar başlayacak gibi görünüyor.  Al-Nassr futbolculara maaşlarını ödemede zorluk yaşamaya başlayan Suudi Arabistan ‘da bu yaşanan olaylar sonrasında ise Brezilyalı 27 yaşındaki oyuncunun da Al – Nassr ekibinden ayrılma kararı almış durumda.

Kariyerine de uzun süre sonra Avrupa da bir takım da devam etmek isteyen Brezilyalı oyuncu Talisca eksi takımı Beşiktaş ile anılmaya başladı.

27 yaşındaki Brezilyalı oyuncu Suudi Arabistan ekiplerinden olan Al – Nassr takımı ile 30 Haziran 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunana oyuncunun takımdan ayrılmak istemesine kulübünün şuan ki kararı belli olmasa da takımını ikna etmesi gerekecek. 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunduğu için takımdan ayrılması için kulübünü ikna etmesi gerekecek.

BEŞİKTAŞ’ IN TALİSCA’YA İHTİYACI VARMI?

Siyah beyazlı takım kadrosunda yabancı oyuncu sayısı fazla olan takım da devre arasında yapmayı düşündükleri bu transfer Beşiktaş takımına katkı sağlayacak kadar büyük maliyetleri de ola bilir.

Kadrosunda orta sahada özellikle yabancı sayısı fazla olan takım da on numara pozisyonun da Alex Teixeira varken merkezde ise Miralem Pjanić varken bir usta oyuncu daha kadroya katılması biraz zor bir ihtimal.

Brezilyalı oyuncu Talisca’ nın Suudi Arabistan ekiplerinden Al – Nassr ile yıllık 8 Milyon Euro’ dan kazandığı ücretini nasıl ödeyecekler.

Kiralık olarak kadrosuna katmak isteyen siyah beyazlı takım Beşiktaş kiralık olarak oyuncunun yıllık ücretinin yarısını bile ödemeye kalksalar bu gene çok yüklü bir miktar da ücrete denk geliyor ki siyah beyazlı takımın da buna gücü yetecek gibi değil.

Brezilyalı oyuncu Talsica ‘nın dönemlik maaşını karşılamak bile isteseler bu da 2 Milyon Euro sadece oyuncunun yıllık ücreti olacak ki bonuslar dahilinde bu rakam nerelere kadar çıkacağı belli değil.

Bir ara Brezilyalı oyuncu için Fenerbahçe ve Galatasaray ‘ın da devrede olduğu haberleri çıkmıştı.