BEŞİKTAŞ ERTELEME MAÇINI KAZANDI

ING basketbol Süper Ligi kapsamında yapılan 28 haftanın ertelenmiş olan mücadelesinde ligin siyah-beyazlı ekibi Beşiktaş Icrypex, Büyükçekmece Basketbol’a konuk oldu. Siyah beyazlı ekip Beşiktaş Icrypex mücadeleden 15 sayı fark ile 104-89 galip ayrılan taraf oldu.  Mücadeleden galibiyet ile ayrılan Beşiktaş Icrypex bu karşılaşma sonrasında galibiyet sayısını 17’ye çıkarırken ev sahibi Büyükçekmece basketbol Lig kapsamındaki 19 mağlubiyetini almış oldu.

İLK DEVRE

Zorlu Mücadele’nin ilk periyoduna harika bir başlangıç yapan ve 90’lık seri elde eden Bunun yanı sıra ilk çeyreğin neredeyse tamamında etkin bir performans ortaya koyan ev sahibi Büyükçekmece basketbol 10 dakikayı 6 sayı fark ile 27-21 Üstün kapatmayı başardı. Karşılaşmanın ikinci periyodu tam anlamıyla başa baş bir mücadele ile Start alırken hücumda gösterdiği Etkin performans ve boyalı alanda bulmuş oldu kolay sayılar ile mücadelenin üstünlüğü eline almayı Başaran Siyah beyazlı konuk ekip Beşiktaş Icrypex soyunma odasına 8 sayı farkla 53-45’lik skorla önde gitmeyi başardı.

İKİNCİ DEVRE

Mücadelenin 3. periyoduna da 2. periyottaki gibi oyunun kontrolünü elinde bulundurarak başlayan konuk ekip siyah beyazlı takım Beşiktaş Icrypex boyalı alanda ve dış atışlardan bulmuş olduğu isabetler ile karşılaşmanın final periyoduna 10 sayılık fark ile 72-62 skor üstünlüğü ile gitmeyi başardı. Mücadelenin final periyodunda bilhassa Şehmus Hazer, genç oyuncu Alperen Şengün, Blackmon gibi oyuncular ile iyi bir performans ortaya koyan konuk ekip siyah beyazlı takım Beşiktaş Icrypex 2. 3. ve son periyotta göstermiş olduğu iyi performans ile mücadeleyi 15 sayı farkla kazanmayı başardı ve 17. galibiyetini elde etti. Gazanfer Bilge salonunda oynanan ve Mehmet Keseratar, Halil Baldemir ve Ali Köseoğlu’nun yönettiği karşılaşmadan ev sahibi ekip Büyükçekmece Basketbol 19. mağlubiyetini alarak ayrıldı.

OYUNCU PERFORMANSLARI

Ev sahibi Büyükçekmece Basketbol takımında Ömer Utku Al 7, Enes Berkay Taşkıran 12, Bekir Sabri Karlı 10, Cengizhan İvedi 10, Eldridge 18, Klobucar 11 Mert Celep 9,  Bekir Sabri Karlı 10, Cengizhan İvedi 10, Eldridge 18, Klobucar 11, Anderson, Mehmet Fırat Alemdaroğlu 2,Burak Eşlik 3, Atakan Erdek 7 sayılık performans ortaya koydular. Konuk ekip Beşiktaş’ta genç oyuncu Alperen Şengün 31 sayı ile yıldızlaşırken Blackmon 23, Şehmus Hazer 18, Johnson 4, Furkan Haltalı 10, Sedat Ali Karagülle, Berry II 16, Hakan Sayılı 2 sayılık performans gösterdiler.