BEŞİKTAŞ DEPLASMANDA 3 PUAN KAYBETTİ

Süper toto süper Lig’in 32. haftasında siyah beyaz Beşiktaş ekibi deplasmanda başka bir İstanbul takımı olan Kasımpaşa’nın konu olmuştu. Maç için tüm hazırlıklarını tamamlayan Beşiktaş ekimi eksik oyuncu kadrosuyla sahaya çıktı fakat istediği performansı gösteremediği için maçtan mağlubiyetle ayrıldı.

BEŞİKTAŞ HALA 64 PUANDA

Siyah-beyazlı Beşiktaş ekibi 64 puanla lider konumunda kaldı fakat puanın da herhangi bir değişiklik olmadı. Kasımpaşa karşısında oynadığı maçı kazanmak isteyen Beşiktaş ekibi ne yazık ki istediği sonucu elde edemedi. Maçı bir 1-0’lık skorla kaybeden Beşiktaş özenerek Fenerbahçe ve Galatasaray’a fark açamadan lider koltuğunda aynı yerde aynı puanda kaldı.

Konuk ekip Beşiktaş milli maç arasından sonra gelen oyuncuları arasında hem sakatlık hem de koronavirüs testi pozitif çıktığı için önemli oyuncuları olmadan sahaya çıkmak durumunda kaldı. Karşılaşmanın ilk yarısında 19. dakikada Kasımpaşa ekibi ilk gölünü attı ve aslında maçın sonucunu belirleyen gol de karşılaşmanın 19. dakikasında atılmış oldu.

Maçın ilk yarısında ev sahibi takım Kasımpaşa oldukça baskın bir performans sergiledi. Karşılaşmanın 19. dakikasında Kasımpaşalı oyuncu Aytaç Kara takımını 1-0 öne geçiren golü attı. Aytaç Kara ceza sahasının dışından topa vurdu Beşiktaş’ın savunmasından geçen top ağlar ile buluştu.

Maçın ilk yarısı bu skor ile tamamlandı ve Beşiktaş ne kadar çabalasa da beraberliğe getiren golü bulamadı.

BEŞİKTAŞ PENALTIYI KURTARDI

Karşılaşmanın ikinci yarısına konuk ekip Beşiktaş oldukça baskın bir şekilde başladı. Fakat aynı şekilde Kasımpaşa’da baskın oyununa devam ediyordu ve maçın 54. dakikasında Kasımpaşa penaltı kazandı. Beşiktaş’ın kalecisi ersin destan olur penaltı vuruşunu kurtardı ve skorun değişmesine izin vermedi.

Maçın kalan dakikalarında Beşiktaş çocuğunla ne kadar atağa kalkmış olsa da hem Kasımpaşa’nın savunmasından toplar geri döndü hem Kasımpaşa’nın kalecisinin hem de aynı zamanda Beşiktaşlı oyuncuların bir türlü isabet etme vuruşlarından dolayı siyah beyazlı konuk ekip Beşiktaş skoru eşitleyemedi. Karşılaşma 1-0’lık Kasımpaşa’nın üstünlüğünde tamamlandı ve Kasımpaşa 34 puanla yükselirken 14. sıraya yükseldi Beşiktaş ise 64 puanla yine birinci sıradaki yerini korudu.