BEŞİKTAŞ CYLE LARİN DEFTERİNİ KAPATIYOR

Siyah beyazlı takımın geçtiğimiz sezon ki şampiyonluk da büyük pay sahibi olan Kanadalı oyuncu Cyle Larin defteri kapanıyor.

26 yaşındaki Kanadalı oyuncu Cyle Larin sezon sonunda 30 Haziran 2022 de bitek olan sözleşmesi için siyah beyazlı kulübün yaptığı teklifleri geri çeviren Kanadalı oyuncu devre arasında gelecek olan teklifleri değerlendirerek yolları ayıracaklar.

BEŞİKTAŞ CYLE LARİN İÇİN DEVRE ARASINDA GELEN TEKLİFLER DEĞERLENDİRİLECEK

Siyah beyazlı takım yaz transfer döneminden beri Kanadalı oyuncusu Cyle Larin ile bitecek olan sözleşmesini uzata bilmek için iki kez görüşülen oyuncu ile bir türlü anlaşma sağlanamamıştı.

Beşiktaş kulübü başkanı Ahmet Nur Çebi direk oyuncu ile yaptığı görüşmede masadan anlaşamayarak ayrılmışlardı. Kanadalı oyuncu siyah beyazlı kulüpten yıllık sunada ki kazancı 1,5 Milyon Euro olan oyuncunun maaşını 1,8 Milyon Euro gibi bir yıllık ücrete çekmeyi düşünen teklif eden Beşiktaş yönetimine olumsuz cevap vermesi üzerine ipler koptu gibi.

Beşiktaş yönetimi ile yapılan görüşmeler de Kanadalı oyuncu ve menajeri yıllık 2,2 Milyon Euro ücrette diretmekte devam ederken bu yıllık ücreti ödemeye siyah beyazlı takım mali açıdan hiç düşünmüyor.

Hatta siyah beyazlı takımın başkanı Ahmet Nur Çebi oyuncunun yıllık kazandığı 1,5 Milyon Euro’dan başka bir teklif bulunamayacaklar.

İki taraf içinde çıkmaza giren bu süreç sonun da iki tarafında geri adım atması beklenmiyor. Bu yüzden de siyah beyazlı takımın sezon sonunda bitecek olan sözleşmesi için Kanadalı oyuncuya devre arasında gelecek olan teklifleri değerlendirerek oyuncusundan bonservis bedeli kazanarak yollarını ayırmak istiyorlar.

26 yaşındaki Kanadalı oyuncu Cyle Larin ‘in güncel piyasa değeri ise transfer markt verilerine göre 11 Milyon Euro civarında.

BU SEZONKİ PERFORMANSI DA ÇOK KÖTÜ

Siyah beyazlı takım ile geçtiğimiz sezon süper lig de 38 maça çıkan Kanadalı golcü Cyle Larin rakip filelere 19 gol bırakmış 5 de asist katkısı sağlamıştı.

Bu sezon ise süper lig de geçen 9 hafta sonunda hiçbir maçta 90 dakika oyunda kalamayan Kanadalı oyuncu Cyle Larin 6 süper lig maçında 1 gol 1 asist katkısı sağlayarak 306 dakikada sahada kala bildi.

Geçtiğimiz sezon ki performansından uzak kalmasında en büyük etkenler den birisi de tabi ki geçirdiği ağır sakatlıklar oyuncunun performansını oldukça kötü etkilemiş durumda.

Siya beyazlı takım ile iyi bir performans sergileyen Kanada lı oyuncu devre arasında yolların ayrılması kesin gibi görünürken kariyerine de Avrupa da devam etmek istediğini biliyoruz.

Özellikle Fransa ‘ da O. Lyon ‘ un oyuncuya olan ilgisi bir hayli fazla gibi görünürken İspanyol ekiplerinden de Kanadalı oyuncu Cyle Larin ‘i yakından takip ettikleri biliniyor.

Devre arasında yükse bonservis bedeli ödemek istemeyen kulüpler için siyah beyazlı takım ile bir anlaşmaya varmaz ise oyuncu sezon sonun da serbest kalacak oyuncu için bonservis bedeli de ödemek zorunda kalmayacaklar.