BEŞİKTAŞ BU KEZ OYUNCULARINI RİSKE ATMIYACAK

Siyah beyazlı takım bu sezon sakatlıklardan çektiği kadar başka hiçbir sezonda çekmemişlerdir. Süper lig ve Şampiyonlar ligin de üst üste üç günde bir maça çıkan siyah beyazlı takım bunun bedelini ağır ödediler.

Ağır sakatlıklar geçiren siyah beyazlı takım Beşiktaş verilen milli arada az da olsa yaralarını sarmaya çalışıyorlar. Milli arayı iyi değerlendiren siyah beyazlı takım bu arada çalışmalarına devam ederken sakat oyuncularını da bu kez riske atmadan kullanmayı düşünüyorlar.

BEŞİKTAŞ İZİNLERİ ÜÇ GÜN DAHA UZATTI

Siyah beyazlı takım süpere lig de geçen 8 haftalık süreçte en çok sakatlık problemi ile karşılaşan takımların başında gelir desek çok da doğru olur.

Tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın oyuncularına verilen milli arada dinlenmeleri için izinlerini 3 gün daha uzatma kararı olan hoca hafta başında Pazartesi günü tesislerde takımını toplayarak süper lig ve Şampiyonlar ligi maçları hazırlıklarına kaldıkları yerden devam edecekler.

Bu izinden yararlanamayacak olan oyuncular da var tabi ki. Takım da sakatlıkları düzelen ve bireysel olarak açıklarını kapatmak için çalışmalarını sürdürecek oyunculardan Welinton, Rachid Ghezzal, Necip Uysal ve Alex Teixeira Santos tesisler de bireysel olarak çalışmalarına devam ediyorlar.

Sakatlık süreçlerini yavaş yavaş atlatan oyuncuların bireysel olarak istenilen performansa ulaşmasını isteyen tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın süper lig deki karşılaşacakları rakipleri İstanbul Başakşehir maçına bu oyuncularının da tam olarak hazır olmalarını istiyor.

Galatasaray derbisinde ise Georges-Kevin N’Koudou tedavi sürecinin devam etmesi nedeni ile derbiye yetişmesinin bir hayli zor olacağı görünüyor.

Bu kez teknik heyet sakatlığı tam olarak geçmiş olmayan oyuncularını sağlık ekibi ile sürekli görüş halinde olarak riske etmeyecekleri de belirtiliyor.

SAKAT OYUNCULARIN SON DURUMLARI

Beşiktaş sakatlığı devem eden oyuncular dan 26 yaşındaki Georges-Kevin N’Koudou kas sakatlığı, Mehmet Topal, uyluk sakatlığı, Francisco Montero, COVID-19, Cyle Larin, Miralem Pjanic, Atiba Hutchinson ise uyluk sakatlıkları bulunuyor.

Sakatlıkları devam eden bu oyuncular dan en erken dönmesi beklenen Francisco Montero birkaç gün içinde takıma katılması bekleniyor.

Ekim ayı ortasını bulacak oyuncularından Miralem Pjanic, Atiba Hutchinson ve Cyle Larin takımlarını yalnız bırakmaya devam edecekler.