BEŞİKTAŞ AVRUPA DEFTERİNİ KAPADI

Kara kartal şampiyonlar liginde C Grubunda 5. Hafta maçında kendi sahasında Hollanda ekibi Ajax ‘ı konuk ettiler.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş zorlu karşılaşmada 22’ dakika da penaltı dan RachidGhezzal’in golü ile öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamadılar.

İlk yarısını önde tamamladıkları karşılaşmada ikinci yarıda konuk ekip Ajax’ da İkinci yarının başında oyuna giren Sebastien Haller, 54′ dakikada eşitliği getirirken, 69’ dakikada da takımına galibiyeti getiren golü kaydetti.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş sahada 2 – 1 ‘lik skor ile mağlup olarak ayrılan takım şampiyonlar liginde 5 ‘ te 0 yaparak matematiksel olarak Avrupa ‘da yoluna devam etme şansını bitirmiş oldular.

Konuk ekip Ajax ise grupta 5’ te 5 yaparak grubunda fire vermeden liderlik koltuğun da oturuyorlar.

BEŞİKTAŞ 1 – 2 AJAX

Kara kartal Beşiktaş şampiyonlar liginde son maçında kadrosuna bakılınca Avrupa ‘nın en büyük vitrinin de boy gösterecek ve gelir elde etme ihtimali olan iki oyuncusunda kadro da yoktu. Sol bek Rıdvan Yılmaz neredeyse 1 ay dır sahada olmayan oyuncu nasıl olduysa sakatlandığı için kadrodan çıkartılmış. Kale de ise Ersin yerine tecrübeli isim Mert vardı.

Daha önceki şampiyonlar ligi karşılaşmalarına göre daha kontrollü oyun ile başlayan Beşiktaş’ da C. Larin Alanyaspor maçındaki dağınık görüntüsünü sürdürüyordu ki kaçırdıkları pozisyonlar bir hayli fazla oldu. İlk yarıda 3 net pozisyona giren oyuncu iki de kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonlar dan yararlanamadı. Sözleşme uzatmak için zam isteyen oyuncu bu kaçırdıkları sonrasında yıllık ücretinde zam diretmesini hala yapsa da başkan duymaz dan gelecektir.

Karşılaşma ya rakibini iyi analiz ederek başlayan siyah beyazlı takım Beşiktaş orta alanda rakibine kolay kolay pas geçişlerinde orta alanını deldirmediler.

Zorlu karşılaşmada ilk yarıyı önde tamamlayan siyah beyazlı takım Beşiktaş ikinci yarıda işi çok zor oldu. Konuk ekip Ajax geri düştükleri karşılaşmada tamamen ikinci yarıda oyunu rakip yarı sahaya yığarak kontrolü eline aldılar.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş yedikleri ikinci golde Stoper D. Vida’ nın sol çizgiye yakın aşırı gereksiz yer de sert yapılan faul müdahalesi pahalıya patladı diye biliriz.

Kalesinde ki gördükleri ilk golde ise bek Stoper arasına V. Rosier ve D. Vida arasına atılan top da mükemmel bir gol pası olmuş oldu.

BEŞİKTAŞ İÇİN DEFTER ERKEN BİTTİ

Şampiyonlar liginde sıfır çeken Beşiktaş sezona kasasında artı ile başlarken şampiyonlar liginde ki kötü sonuçlar sonunda büyük kayıplar yaşamış durumdalar bunda sonra ekonomik olarak da tamamen çıkmaca girecek olan kulüp de bu yaz transfer döneminde yapılan oyuncu transferleri çok tartışılır.

Avrupa de defteri kapatan siyah beyazlı takım Beşiktaş artık süper lig de yeniden takımı ve oyunu toparlayıp süper lig de yarışın içinde olmak olmaya çalışacaklar.