BEŞİKTAŞ AJDİN HASİC‘İN LİSANSINI ÇIKARACAK

Süper lig de bu sezon istediği gibi bir başlangıç yapamayan siyah beyazlı takım Beşiktaş şampiyonlar liginde de erkenden havlu atmışlardı.

Siyah beyazlı takım da üst üste alınan kötü sonuçlar sonrasında devre arası transfer dönemi önem kazanmış durumda.

Transfer çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan siyah beyazlı takım Beşiktaş iç transferde ise çalışmalara başlamış durumdalar.

Siyah beyazlı takımın genç oyuncusu 20 yaşındaki Bosna Hersekli sağ kanat Ajdin Hasic ‘in lisansını çıkartacaklar.

SAKATLIK SONRASINDA LİSANSI ÇIKARTILMAMIŞTI

20 yaşındaki genç oyuncu Ajdin Hasic geçirdiği ağır sakatlık sonrasında süper lig de siyah beyazlı takımın da uzunca bir süre yalnız bırakmak zorunda kaldı.

20 yaşındaki genç oyuncu tedavi süresi tamamlandıktan sonra uzun süre sonrasında siyah beyazlı takım Beşiktaş ile antrenmanlara da çıkmaya başlayan genç oyuncu hafta başında takımı ile çalışmalara başlamış oldu.

Tedavi süresi tamamlanan genç oyuncu takımı ile beraber antrenmanlara da başlamasına rağmen lisansı bu sezon çıkarılmadığı için süper lig de geri de kalan haftalar da takımı ile süre alması sahaya çıkması imkansız olarak görünüyor.

Genç oyuncu devre arasına kadar olan süreç te hızlı bir sekil de toparlanarak fiziksel olarak da maç kondisyonuna ulaşması ile beraber kendisini toparlaması beklenen oyuncu devre arasında takımı Beşiktaş’ın iç transfer de ilk yapacağı iş olacak.

Devre arasında ise siyah beyazlı takımın iç transfer de lisansını çıkartacağı ilk oyuncu olacak. 20 yaşındaki genç oyuncu Bosna Hersekli Ajdin Hasic siyah beyazlı takım Beşiktaş ile 30 Haziran 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunana oyuncu siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘a 2019 – 20 sezonunun devre arasında kadrosuna Hırvatistan ekiplerinden Din. Zagreb II takımından 180 bin Euro ödeyerek kadrosuna katmışlardı.

TÜRKİYE KARİYERİ NASIL BAŞLADI?

Siyah beyazlı takımın kadrosuna kattığı genç oyuncu TFF 1 Lig ekiplerinden olan Ümraniyespor ‘ a kiralık olarak gönderilirken yarım sezonda 8 karşılaşmada forma giyen genç oyuncu 521 dakika görev almıştı. Kiralık olarak formasını giydiği Ümraniyespor ile 2 gol ve 2 de asist katkısı yapan genç oyuncu sonraki sezon ise siyah beyazlı takım Beşiktaş ile sezona başlamış oldu.

20 yaşındaki genç oyuncu siyah beyazlı takım Beşiktaş ile de 2020 – 21 sezonun da süper lig, Türkiye Kupası ve Avrupa liginde toplam da 13 karşılaşmada süre ala bildi. Genç oyuncu Ajdin Hasic süper lig de 2 gol kaydeden genç oyuncu kısa süre de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı ki o talihsiz sakatlığı geçirmiş oldu.

Süper lig de Beşiktaş ile attığı iki gol ile adından söz ettiren genç oyuncu kendine olan güveni ile dikkat çekerken Avrupa da ise Belçika ve Hollanda da genç oyuncuyu takibe alan ekipler vardı.