BEKO 67-62 KAZANDI

ING Basketbol Süper Ligi play-off mücadeleleri hız kesmeden ve oldukça heyecanlı bir şekilde devam ediyor. Fenerbahçe Beko, Pınar Karşıyaka ile karşı karşıya geldiği maçı kazanarak parkeden mutlu bir şekilde ayrıldı.

Karşılaşma 67-62 Fenerbahçe Beko’nun üstünlüğü ile tamamlandı. Pınar Karşıyaka bastırmaya çalışsa da Fenerbahçe Beko daha baskın bir oyun kurduğu için maçı kazandı. Sayılar birbirine oldukça yakın biten bu maçın mutlu ve gülen tarafı sarı lacivertli Fenerbahçe Beko oldu.

Fenerbahçe Beko deplasmanda sahaya çıktı. Deplasman kadrosunda ise Nando De Colo, Marko Guduric, Melih Mahmutoğlu, Danilo Barthel ve Jan Vesely beşlisi ile parkeye çıkmaya karar verdi. Fenerbahçe Beko play-off karşılaşmalarında 2-1 öne geçti ve 3. Son maç ise bugün, 26 Mayıs Çarşamba günü oynanacak.

Oldukça heyecanlı ve her iki taraf için de merak edilen bu üçüncü maçı hangi taraf kazanacak hangi taraf gülen taraf olacak şimdiden merak ediliyor.

BURADA OYNAMAK ÇOK ZOR

Pınar Karşıyaka’yı 67–62 mağlup eden Fenerbahçe Beko’nun baş antrenörü Igor Kokoskov, maç sonrası değerlendirmelerde bulundu. Kokoskov, Karşıyaka Spor Salonu’nda oynamanın çok zor olduğunu, tarihsel olarak da böyle bir gerçeğin olduğunu, Pınar Karşıyaka’nın fiziksel ve güçlü bir takım olduğunu ve fiziksel bir takıma karşı fiziksel bir maç oynadıklarını dile getirdi. Kokoskov konuşmasının devamında, özellikle 3 sayı çizgisinde her şeyin iyi olduğunu, ribauntta biraz daha iyi işler yapabileceklerini, bu konu üzerinde çalışmaları gerektiğini, kazandıkları için mutlu olduğunu, dinlenip kendilerini bulacaklarını ve sonrasında yeniden Pınar Karşıyaka’nın karşısına çıkacaklarını belirtti.

PINAR KARŞIYAKA ÇOK KALİTELİ BİR RAKİP

18 sayıyla maçın en skorer ismi olan Fenerbahçe Beko’nun kaptanı Melih Mahmutoğlu da karşılaşma sonrası açıklama yaptı. Mahmutoğlu, maçın zorlu geçeceğinin belli olduğunu, Pınar Karşıyaka’nın çok kaliteli bir ekip olduğunu, her iki takımında birbirini hem içeride hem dışarıda yenecek kuvvette olduğunu, içeride kaybettikleri maçtan sonra karakter koymalarının önemli olduğunu ve bu karakteri maçın başından sonuna kadar koyduklarını dile getirdi. Mahmutoğlu ayrıca Karşıyaka’yı kutladığını, iki takımın da birbirine antrenman vermeden sonuna kadar mücadele ettiğini ve finale kalan takımın Fenerbahçe Beko olmasını umut ettiğini de sözlerine ekledi.