Beklenen İsim İstanbul’da : Dele Allı Geldi

Siyah – beyazlı İstanbul temsilcimiz Beşiktaş İngiltere milli takımının Nijeryalı orta sahası Dele Alli ‘yi İstanbul ‘a getirdi. Kara kartalda taraftar Nijeryalı orta sahayı büyük bir coşkuyla karşıladı. 2022 – 23 sezonuna mutlak şampiyonluk parolası ile başlayan siyah – beyazlılar transfer çalışmalarını da bu doğrultuda sürdürüyordu. Teknik adam Valerien Ismael ile şampiyonluk hedefleyen Kara Kartal uzun süredir gündeminde olan İngiltere milli takımı ve Premier Lig oyuncusu Dele Alli ile her konuda anlaştı ve Nijeryalı orta saha oyuncusunu imza için İstanbul ‘a getirdi. Yıldız futbolcuyu hava alanında karşılayan siyah – beyazlı Beşiktaş taraftarı büyük coşku yaşadı. Beşiktaş ‘ın mutlu sona ulaştığı flaş transfer kendisini karşılayan coşkulu taraftara üçlü çektirdi.

İstanbul ‘a iniş yapan Dele Alli gerekli sağlık kontrollerine girdikten sonra kiralık olarak geldiği siyah – beyazlı Beşiktaş ile sözleşme imzalayacak.  26 yaşındaki dünya yıldızını kadrosuna katan siyah – beyazlı ekip Dele Alli için kulübü Everton ‘a kiralama bedeli ödemeyecek!

Geçtiğimiz hafta 26 yaşındaki Nijerya asıllı İngiliz orta sahanın transferi futbol gündemine bomba gibi düşmüştü. Ancak siyah – beyazlı Beşiktaş ‘ın Dele Alli transferi ufak pürüzler nedeniyle gecikme yaşamıştı. Everton ile yapılan son görüşmelerde anlaşmazlıklar da ortadan kalkınca 26 yaşındaki yıldız futbolcu her konuda anlaşma sağlanılan siyah – beyazlı temsilcimiz ile sağlık kontrolleri ve ardından imza töreni için İstanbul  ‘a geldi. Zaten yakın zamanda oyuncunun menajeri Lampart Carabao açıklamalarında söz konusu transferin henüz tamamlanmadığını ancak çok ileri düzeyde olduğunu basına bildirmişti.

Satın Alma Opsiyonlu Sözleşme Detayları

Yıldız oyuncunun bonservisini elinde bulunduran Premier Lig ekibi Everton, bonservis bedelini Beşiktaş ‘ın yıldız oyuncuyu Ocak 2023 ‘te satın alması durumunda 6 Milyon Euro ancak satın alma işlemini Haziran 2023 ‘e ertelemesi durumunda 8 Milyon Euro olarak belirledi.

Ayrıca geçtiğimiz sezon ocak ayında yıldız oyuncuyu yine Premier Lig ekibi olan Tottenham ‘dan alan Everton, oyuncu 20 maçta görev aldıktan sonra 10 Milyon Pound ödeme yapacaktı. Dele Alli ‘yi Beşiktaş ‘a kiralayan Everton en azından bu sezon için mevcut bedeli ödemekten de kaçınmış oldu.

Yıldız oyuncunun yıllık ücreti ise iki kulüp tarafından ortak karşılanacak, anlaşmaya göre Beşiktaş Dele Alli ‘ye 2.5 Milyon Euro civarında bir ödeme yapacak.

De Alli Kariyerinde Yeni Başlangıç İstiyor

Öğrenilene göre 26 yaşındaki yıldız oyuncu siyah – beyazlı kulüp yönetimine kariyerinde yeni bir sayfa açmak için Beşiktaş ‘a gelmek istediğini söyledi. Yıldız isim düzenli futbol oynamak, eski günlerine dönmek ve yeniden doğmak için İngiltere ‘den ayrılmaya karar verdiğini belirtti. Beşiktaş ‘a üst seviye katkı verebileceğini düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Profesyonel futbolculuğunun ilk dönemlerinde kendi jenerasyonunun en iyi orta saha oyuncularından olarak görülen yıldız isim 2018 ‘de dünyanın en pahalı orta sahasıydı.