BEKLENEN AYRILIK GERÇEKLEŞTİ FALCAO TAKIMDAN AYRILDI

Galatasaray’a transferi oldukça zaman alan, taraftarın aylarca beklediği dünya yıldızı Radamel Falcao’nun Galatasaray kariyeri sona erdi. Geldiği günden bu yana büyük beklenti içinde olan Sarı Kırmızılılar için hayal kırıklığı yaratan Falcao, artık İspanyol ekibi Rayo Vallecano’nun formasını giyecek.

BEKLENEN AYRILIK GERÇEKLEŞTİ FALCAO TAKIMDAN AYRILDI


Hayal Kırıklığı Yarattı


Sarı kırmızılıların büyük umutlarla transfer ettiği Radamel Falcao, tekrar La Liga’ya geri dönüyor. Galatasaray’a transferi aylarca beklenen Kolombiyalı yıldız, transfer olduktan sonra dünya basınında geniş yer almıştı. Sarı kırmızılı kariyeri sakatlıklarla boğuşarak geçen Falcao, taraftar için büyük hayal kırıklığı yarattı.


2019-20 sezonunun başında Fransız ekibi Monaco ile aylar süren görüşmeler sonucunda Galatasaray’a imza atan Falcao, ilk dönemi dışında takıma istenen katkıyı sağlayamadı. Monaco kulübünden bonservis bedeli ödenmeden alınan yıldız oyuncunun maaşı daha ilk günden bu yana en çok konuşulan konulardan birisi oldu. Kolombiyalı golcü, daha ilk sezonunda yaşadığı sakatlıklar yüzünden taraftarlar tarafından istenmeyen adam ilan edilmişti.


Yaşadığı sakatlık yüzünden ilk sezonunda 22 maça çıkabilen yıldız oyuncu, 10 gol 1 asistlik performansıyla takımına katkı sağlamıştı. Kolombiyalı forvet, 2019-20 sezonunda sakatlığı yüzünden 23 maç kaçırdı. Birinci sezonun sonunda takımdan ayrılacağı yönünde bazı transfer haberleri çıksa da Kolombiyalı golcü, takımda kalmak istediğini ve Galatasaray’a henüz katkı sağlayamadığı için üzgün olduğunu açıklamıştı.


Sarı kırmızılı takım ile iyi bir sezon başı kampı geçiren Kolombiyalı yıldız, sezona fena başlamadı. Taraftarın gönlünü kazanmaya başlayan yıldız oyuncu, 2020 yılının Kasım ayında tekrar sakatlandı ve 7 maç kaçırdı. Geçen sezonda Sarı kırmızılı formayla 18 maça çıkan Kolombiyalı oyuncu, 9 gol 2 asistlik performansıyla taraftardan bekleneni yerine getiremedi. Geçen sezon sakatlığı sebebiyle 25 maç kaçıran yıldız oyuncu, ilk geldiği sezondan daha fazla maç kaçırdı.

BEKLENEN AYRILIK GERÇEKLEŞTİ FALCAO TAKIMDAN AYRILDI


Maaşının Bir Kısmını GS Ödeyecek

Monaco’dan bonservis bedeli ödenmeden alınan Radamel Falcao, Galatasaray kariyeri boyunca maaşı en çok konuşulan konular arasındaydı. Kolombiyalı yıldız, Sarı kırmızılı takımdan yıllık 5 milyon Euro kazanacağı kontrata imza atmıştı. Sarı kırmızılı takımdan 2 yılda toplam 150 milyon liranın üzerinde para kazandı.


Yeni sezonda La Liga ekiplerinden Rayo Vallecano ile anlaşan yıldız oyuncunun maaşının bir kısmını Galatasaray ödeyecek. Gelen haberlere göre Falcao’nun 5 milyon Euro’luk maaşının 2 milyon Euro’sunu İspanyol ekibi, geriye kalan kısmı da Sarı Kırmızılı kulüp ödeyecek.