BB Erzurumspor, Beşiktaş Maçının Hazırlıklarını Sürdürüyor

Süper Lig’in 13. haftasında 20 Aralık Pazar günü BB Erzurumspor deplasmanda Beşiktaş’a konuk olacak. Teknik direktör Hüseyin Çimşir önderliğinde Beşiktaş maçının hazırlıklarına başlayan BB Erzurumspor, kulüp tesislerinde yapılan antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.

Antrenmana ısınma hareketleri ve kondisyon çalışması ile başlayan BB Erzurumsporlu futbolcular, daha sonra saha içinde uygulayacakları taktik çalışmaları yaptılar.

Son olarak çift kale maç yapan oyuncular antrenmanı noktaladı. Öte yandan 16 Aralık Çarşamba günü Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur maçını Esenler Erok’a karşı 5 – 1 kazanan BB Erzurumlu futbolcuların, yapılan antrenmada moralli oldukları görüldü.

Hüseyin Çimşir’den Açıklamalar

Süper Lig’in 13. haftasında 20 Aralık Pazar günü deplasmanda Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek olan BB Erzurumspor’da teknik direktör Hüseyim Çimşir, basın mensuplarına birtakım açıklamalarda bulundu. İlk resmi galibiyetini Ziraat Türkiye Kupası’nda alan Hüseyin Çimşir’in, bu hafta oynanak olan Beşiktaş maçı kendisinin kader maçı olabilir.

Öncelikle Ziraat Türkiye Kupası’ndaki galibiyeti değerlendiren teknik direktör Hüseyin Çimşir, takımın başında olduğu süreçte ilk resmi galibiyetini aldığı için mutlu olduğunu ve bunu devam ettirmek istediğini belirtti.

Hafta sonunda Beşiktaş ile oynayacakları maç hakkında da konuşan Hüseyin Çimşir, önemli bir rakip ile oynayacaklarını ve bu yüzden kolay bir maç olmayacağını söyledi.

Beşiktaş maçından puan ya da puanlarla dönmek istediklerini ifade eden teknik direktör Hüseyin Çimşir, ellerinden geleni yaparak deplasmandan iyi bir sonuç ile ayrılmak istediklerini belirtti.

Hüseyin Çümşir’in Kader Maçı Olabilir

Bu sezon Süper Lig’de 12 maça çıkan ve bu maçlardan 2 galibiyet,  beraberlik ve 7 mağlubiyet alarak 9 puan toplayabilen BB Erzumspor’da, işler iyi gitmiyor. Ligde şu anda 19. Sırada bulunan BB Erzurumspor’da birkaç gün önce başkan Hüseyin Üneş istifa etti.

Hüseyin Üneş’ten sonra başkanlık koltuğuna oturan Ömer Düzgün, özellikle ligdeki bu haftaki Beşiktaş maçının ardından teknik direktör değişikliği yapabilir.

Bilindiği üzere Mehmet Özdilek ile yolların ayrılmasından sonra BB Erzurumspor’da teknik direktörlük görevine getirilen Hüseyin Çimşir, takımın başında ligde sahaya çıktığı 3 maçtan da mağlubiyet ile ayrıldı.

İlk resmi galibiyetini Ziraat Türkiye Kupası’nda alan Hüseyin Çimşir’in, bu hafta oynanak olan Beşiktaş maçı kendisinin kader maçı olabilir.