Basketbol Derbisinde de Fenerbahçe Galip

Bu sezon hem futbolda hem de basketbolda oldukça sıkıntılı zamanlar geçiren Fenerbahçe, 21 Kasım tarihinde futbolda Galatasaray’a konuk olurken, basketbolda da Beşiktaş’ın misafiri oldu.

Futbol takımının Galatasaray’ı 2-1 mağlup ettiği akşamda, basketbol takımı Fenerbahçe Beko da misafiri olduğu Beşiktaş Icrypex’i 74-82’lik skorla mağlup etmeyi başardı ve taraftarlara çifte sevinç yaşattı.

Fenerbahçe Melih ve Marko ile Güldü

İNG Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin 9’uncu haftasında Beşiktaş Icrypex’in konuğu olan Fenerbahçe Beko, zorlu deplasmandan 74-82’lik skorla galip ayrılmayı başararak 8’inci galibiyetini aldı ve liderlik koltuğuna oturdu.

Akatlar Spor Salonu’nda oynanan maçta ev sahibi Beşiktaş ilk çeyreğe oldukça iyi bir başlangıç yaptı ve oyuna ağırlığını koymayı bildi. Trevon Bluiett’in üçlüğüyle birlikte 27-21 öne geçen Beşiktaş ilk çeyreği de bu skorla kapatmayı başardı.

İkinci çeyrekte oldukça iyi bir üç sayı performansı sergileyen Beşiktaş Icrypex, buna rağmen Fenerbahçe’nin dönüşlerine karşılık veremedi. Fenerbahçe Beko, bu sezon Beşiktaş Icrypex’ten transfer ettiği Şehmus Hazer’in son saniyede bulduğu üçlükle birlikte ilk yarıyı 41-46 önde kapatmayı başardı.

İkinci yarıda da ezeli rakibi karşısındaki iyi oyununu devam ettiren Fenerbahçe Beko, rekabetçi yapısını bu yarıya da taşımayı başardı. Oldukça sert ve yüksek bir tempoda oynanan maçta daha az hata yapan Fenerbahçe Beko, savunma ritmini arttıran Beşiktaş Icrypex karşısındaki 5 sayılık üstünlüğünü 3’üncü çeyrekte de korumayı başarırken, maçın son çeyreğinde performansını arttırdı ve maçtan 74-82’lik skorla galip ayrılmayı başardı.

25 Kasım Perşembe günü THY Avrupa Ligi’nde bir diğer temsilcimiz Anadolu Efes ile karşılaşacak olan Fenerbahçe Beko, ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin 10’uncu haftasında Pınar Karşıyaka karşısında galibiyet arayacak.

Djordjevic Oyundan Memnun

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde oynadığı 9’uncu maçta 8’inci galibiyetini alarak liderlik koltuğuna oturmayı başaran Fenerbahçe Beko’nun koçu Sasha Djordjevic, maçtan sonra yaptığı açıklamalarda oynanan oyundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

54 yaşındaki Sırp antrenör, çok iyi bir atmosferin olduğunu ifade ederek başladığı açıklamalarında savunmada iyi işler çıkardıklarını ve kaptan Melih Mahmutoğlu başta olmak üzere birçok oyuncusunun örnek bir performans gösterdiğini belirtti.

Fenerbahçe’nin Galatasaray’ı 2-1 mağlup ettiği maçı işaret ederek bu galibiyetle birlikte Fenerbahçeliler için iyi bir gece olduğunu sözlerine ekleyen Djordjevic, Beşiktaş Icrypex’in oyuna iyi bir başlangıç yapmasına rağmen iyi bir geri cevap verdiklerini ve çok iyi bir takım eforu sergilediklerini ifade etti.

Beraber hareket ettiklerini ve topu iyi paylaştıklarını belirten Sırp antrenör, bu oyunun devam etmesini istediğini aktarırken, kendi seyircileri önünde oynayacakları derbi maçta Anadolu Efes maçına dinlenmiş bir biçimde çıkmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Bu sezon THY Avrupa Ligi’nde iyi bir performans gösteremeyen Fenerbahçe Beko, oynadığı 11 maçta 3 galibiyet ve 8 mağlubiyet aldı. Fenerbahçe Beko gibi sezona kötü giriş yapan diğer temsilcimiz Anadolu Efes ise son maçlarında toparlanmayı başardı ve son 3 Avrupa müsabakasından galip ayrıldı.