Başkan Ali Koç Fenerbahçe’de Yeniden Adaylığını Açıkladı

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunun tamamlanmasının ardından ligi üçüncü sırada bitiren Fenerbahçe’de gözler seçimli genel kurula çevrilecek. Normal şarlat altından Mayıs ayının sonunda yapılmasın planlanan seçimli genel kurulun tarihi Covid-19 genelgesi sebebiyle başka bir tarihe ertelenmişti. Yeni tarihin 12 – 13 Haziran olarak belirlenmesinin ardından ise sarı lacivertli kulübün başkanı Ali Koç bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Ali Koç, düzenlediği bu basın toplantısında adaylığını açıkladı. Önemli açıklamalarda bulunan Ali Koç, basın toplantısına katılan gazeteciler soru almadı ve bu tarz bir toplantıyı 1 hafta sonra yapacağını belirterek gazetecileri o basın toplantısına davet etti.

Ali Koç’un İlk Dönemi Hakkındaki Açıklamarı

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, düzenlediği basın toplantısında başkanlık yaptığı ilk dönem hakkında açıklamalarda bulundu. 3 yılın çok hızlı geçtiğini ve kendisinin göreve gelmeden taraftardan 2 dönem istediğini hatırlattı. Sarı lacivertli kulüp Fenerbahçe’den bir şeyler almanın aksine bir şeyler vermek için görevde olduğunu ifade eden Başkan Ali Koç, bu doğrultuda elinden gelenin en iyisini yaptığını ve vicdanıın da rahat olduğunu söyledi. Başkanlık koltuğunda sonsuza kadar kalma gibi bir düşüncesinin olmadığını sözlerine ekleyen Ali Koç, bu görevde aşırı uzun kalan insanların neler yapabileceğini herkesin gördüğünü belirtti.

Öte yandan ilk 3 dönemlik süre içerisinde bazı konularda zorluk çektiklerini itiraf eden başkan Ali Koç, planladıkları bazı şeyleri hayata geçiremediklerini söyledi. Bazı durumlarda var olan şartlara göre hareket etmek zorunda kaldıklarını ifade eden Ali Koç, ilk 3 dönemden ders aldıklarını ve göreve devam etmeleri halinde ise ikinci dönemin çok daha farklı olacağını söyledi.

Rakiplere Seslendi

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, adaylığını açıkladığı basın toplantısında kulüp içerisinde yaşanmış ve zaman zaman yaşanmaya devam eden olaylar hakkında da açıklamalarda bulundu. Her türlü yapıcı eleştiriye açık olduklarını, bu eleştirilere saygı duyduklarını ve yeri geldiği zaman bu eleştirilerden bile ders çıkardıklarını ifade eden başkan Ali Koç, fakat kulüp içerisinde yıkıcı ve zarar verici eleştirilere sahip olan kötü niyetli insanların da var olduğunu sözlerine ekledi.

Başkan Ali Koç, bu kişilerin işler güzel giderken seslerini çıkarmadığını ve ortada gözükmediğini, fakat en ufak bir olumsuzlukta ilk olarak bu kişilerin ön plana çıkmaya çalıştıklarının farkında olduğunu belirtti. Basın toplantısında bu kişilere seslenen Ali Koç, sosyal medyada gündem oluşturmaya çalışmak yerine gelip aday olmalarını ve rekabetçi bir şekilde Fenerbahçe’ye fayda sağlamak için çabalamaları gerektiğini söyledi.