BAŞAKŞEHİR YENİ SEZON ÖNCESİNDE NE DURUMDA?

Süper ligin güçlü ekiplerinden İstanbul Başakşehir geçtiğimiz sezonun istediği yer de tamamlamak tan uzakta kaldı.

2022 / 23 sezonun da İstanbul Başakşehir 36 karşılaşmada 18 galibiyet 8 berberlik ve 10 mağlubiyet alarak topladıkları 62 puan ile sezonu 5. Sırada tamamladılar.

İstanbul ekibi Başakşehir, yeni sezon hazırlıklarına Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ( MAKÜ ) Spor Kamp Merkezi’nde başladı.

 

İstanbul Başakşehir yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde Burdur’a gelerek kampa girerek yeni sezon hazırlıklarına teknik adam Emre Belözoğlu yönetiminde çalışmalarına başladılar.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kamp Merkezi’nde antrenmanlara başlayan İstanbul ekibi, 16 gün boyunca yeni sezon hazırlıklarını Burdur’ da sürdürecek.

Yeni sezon öncesinde kadrosunda eksik olan bölgeler için de transfer çalışmalarına başlayan İstanbul ekibi önemli isimler ile anlaşarak kadrosunu güçlendirmeye devam ediyorlar.

EMRE BELÖZOĞLU EN AZ 4 – 5 TRANFER İSTİYOR

İstanbul Başakşehir yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde Burdur’a gelerek kampa girerek yeni sezon hazırlıklarına teknik adam Emre Belözoğlu yönetiminde çalışmalarına başladılar.

Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, belirli bölgelere 4 – 5 futbolcu almayı düşündüklerini belirtirken takımdan ayrılacak isimler ile de görüşmelerine devam ediyorlar.

Önemli bir bütçe hazırlayarak kadrosunu güçlendirme isteyen İstanbul Başakşehir takıma kazandırılan güçlü isimler ile beraber önümüzdeki sene yine Avrupa kupalarına katılabilecek güçte bir takım hazırlamak istiyorlar.

Emre Belözoğlu yeni sezon da takımının hedefleri arasında her zaman belirttiği gibi önce Avrupa kupalarında yarışan bir takım olmak ve sonrasında Süper lig de yeniden şampiyonluk yaşamak istediklerini biliyoruz.

BAŞAKŞEHİR TRANSFER’DE YENİ İSİMLERE İMZA ATTIRMAYA BAŞLADI

İstanbul Başakşehir yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde kamp programına başlayarak süper ligin yeni sezonu için güç toplamaya başladılar.

Yeni sezon öncesin de kadrosunu güçlendirmek için çalışmalarına da hızlı bir şekil de devam ediyorlar.

İstanbul Başakşehir kadrosunu güçlendirmeye devam ederken son olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde Khor Fakkan forması giyen Mehdi Abeid’i kadrosuna kattığını resmen açıkladı.

30 yasındaki tecrübeli orta saha oyuncusu olan Cezayirli oyuncu İstanbul Başakşehir ile 2025 yılına kadar sözleşme imzaladılar.

Geçtiğimiz sezon Birleşik Arap Emirlikleri’nde Khor Fakkan forması giyen Mehdi Abeid’ i 26 karşılaşmada forma giyerken bu karşılaşmalarda 3 gol 4 asist ile sezonu tamamladı.

Öte yandan İstanbul Başakşehir de sözleşmesi sona eren oyuncularından Lucas Biglia‘nın takımdan ayrıldığını açıkladı.

Kiralık dönemi sona eren Adnan Januzaj ve sözleşmesi tamamlanan Caner Erkin ile yollarını ayıran Başakşehir’de bir ayrılık daha gerçekleşti. İstanbul ekibi, sözleşmesi sona eren tecrübeli orta saha Lucas Biglia’nın da takımdan ayrıldığını açıkladı.

İstanbul Başakşehir sezon sonu ile sözleşmesi sona eren sağ bek Şener Özbayraklı ile 1 yıllık yeni anlaşma imzalayarak tecrübeli oyuncusunun takımda kalmasını sağladılar.