BAŞAKŞEHİR İLE EMRE BELÖZOĞLU UYUM

İstanbul Başakşehir in 41 yaşındaki genç teknik adam Emre Belözoğlu geçtiğimiz sezon sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile sezonun bitmesine kısa bir süre kalmasına takımın başına geçen Emre Belözoğlu son anda şampiyonluğu kaçırmıştı.

Genç teknik adam bu sezon da Aykut Kocaman’ dan boşalan İstanbul Başakşehir teknik direktörlük görevine getirilmişti.

Süper Lig’de sezona kötü başlayan İstanbul Başakşehir genç teknik adam Emre Belözoğlu ile iyi bir çıkış yakalayarak yeniden Süper Lig’de zirveye oynuyorlar.

BÖLEZOĞLU FİZİKSEL OLARAK HAZIR BİR TAKIM ALDI

Genç teknik adam Emre Belözoğlu İstanbul Başakşehir in başına geçmeden önce takımın basında ki teknik adam Aykut Kocamandan oldukça fiziksel olarak iyi bir takım aldı.

Takımın fizik kondisyonu iyi olunca sadece ufak birkaç dokunuşlar ile takımı taktiksel olarak hazırlayarak doğru hamleler ile yukarı doğru çekmeye başladı.

Fiziksel olarak hazır bir takım alarmı genç teknik adam Emre Belözoğlu,  güven eksikliği olan takımını da yeniden ayağa kaldırmayı başarmış tı.

Süper Lig’de ilk 4 haftada sahadan mağlup olarak ayrılan İstanbul Başakşehir üst üste alınan kötü sonuçlar ile beraber oyuncularda Güven eksikliği oluşmaya başlamıştı.

Genç teknik adam Emre Belözoğlu takıma gelir gelmez yaptığı dokunuşlar ile hem oyuncuları rahatlattı hem de takıma yeni bir hava katarak Süper Lig‘de yeniden zirveye oynamalarını sağladı.

BÖLEZOĞLU TAKTİKSEL ANLAMDA HÜCUM DA ETKİLİ BİR TAKIM OLUŞTURDU

İstanbul Başakşehir’de genç teknik adam Emre Belözoğlu’nun ile ucunda daha etkili bir takım izlemeye başladık.  Özellikle geçiş oyununda hızlı olan takım birçok gol pozisyonuna da bu şekilde giriyorlar.

Taktiksel anlamda topa sahip olma savunmadan pas oyunu ile sakince çıkarak rakip sahaya yerleştikten sonra gol pozisyonları alıyorlar.

Elinde bulunduğu kadro ile genç oyunculara da zaman zaman şans veren genç teknik adam Emre Belözoğlu uzun süredir de kadroda olmasına rağmen şans bulamayan oyuncularına da  süre vererek onları da takımı kazandırdı.

BÖLEZOĞLU SÜPER LİG’İN EN İYİ TEKNİK ADAMLARI ARASINDA OLACAK

Genç teknik adam Emre Belözoğlu futbolculuk kariyerinde birçok başarı elde ettiği gibi Avrupa’da birçok takımda oynayarak başarılı bir futbol kariyeri geride bırakmıştı.

Teknik adamlık kariyerine ise ilk olarak formasını giydi sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile geçen sezonun sonlarına doğru takımın başına geçen Emre Belözoğlu kıl payıyla şampiyonluğu da kaçırdığını söyleyebiliriz.

Süper Lig’de kendini kanıtlaması oldukça önemli olan gerçeklik adam için şimdiden dünya çapında bir teknik direktör adayı olduğu ifade edilmeye başlandı.

Süper Lig’de alacağı Bir kupa ile bu sezon olmasa da gelecek sezonlarda genç teknik adam için Avrupa’nın kapıları da açılacaktır.

Genç teknik adam Emre Belözoğlu kariyerine de Avrupa’da dev kulüplerde teknik adamlık yaparak uzun süre sonra Avrupa’da teknik direktörlük görevini yapacak tek isim diyebiliriz.