BAŞAKŞEHİR 3 PUANLARI SERİYE BAĞLADI 20 Kasım 21

Spor Toto Süper Lig’in 13. Haftasında Medipol Başakşehir takımı kendi evinde, kendi sahasında, Fatih Terim Başakşehir Stadı’nda Sivasspor ile karşı karşıya geldi. Maçta ağırlığını koyan Başakşehir karşılaşmayı 2-1 yenerek 3 puanı aldı.

Teknik direktör Emre Bölezoğlu ile başarılı bir 5 maç geçiren Başakşehir takımı teknik direktörleri değiştiğinde bu yana yenilmek bilmiyorlar. 5 maçta 5 galibiyet elde eden Başakşehir takımı 21 puana ulaştı.

Maçın gollerini Başakşehir takımdan Fredrik Gulbrandsen ve Mahmut Tekdemir Sivasspor takımından ise Pedro Henrique kaydetti. Maçın sonucunda Başakşehir takımı 21 puana yükselirken Sivasspor 13 puanda kaldı.

BAŞAKŞEHİR DOLU DİZGİN DEVAM EDİYOR

Emre Bölezoğlu geldikten sonra asla yenilmeyen Başakşehir takımı 5 maçta toplam 15 puan topladı. Başarılı bir sezon geçirmeye başlayan Başakşehir takımı eski ışıltılı günlerine geri döndü.

Geçen sezon elenmekten son haftalarda kurtulan Başakşehir takımı bu sezon ilk 5 için yarışır hale geldi. Bunda en büyük etken tabii ki de Emre Bölezoğlu. Genç teknik hocanın başarısı ve Başakşehir’in geldiği nokta parıl parıl parlıyor.

Maçın ilk golünü Başakşehir takımı 17. Dakikada kaydetti. Fredrik Gulbrandsen 17. Dakikada Sivasspor’un kalesini havalandırdı ve takımı Başakşehir 1-0 öen geçti. Maçın ikinci golü de ev sahibi takım Başakşehir’den geldi.

Genç yetenek Mahmut Tekdemir Başakşehir’in 2. Golünü kaydetti ve skor 24. Dakikada 2-0 oldu. Çok hızlı gelen bu iki golle konuk takım Sivasspor ne olduğunu şaşırdı. Beraberlik gollerini arasa da Başakşehir maça hakim olduğu için kendi ceza sahasında topun oynanmasına izin vermedi.

Maçın ilk yarısı 2-0’lık skor ile tamamlandı.

MAÇIN İKİNCİ YARISINDA BAŞAKŞEHİR BAŞARISINI DEVAM ETTİRDİ

Karşılaşmanın ikinci yarısında ev sahibi takım Başakşehir başarılı bir performans sergiledi ve kalesini gole kapatabildi fakat 59. Dakikada ceza sahası içerisinde elle müdahale yapıldığı için hakem penaltı noktasını gösterdi ve Sivasspor’un şansı açıldı.

Penaltı vuruşunun başına Sivasspor’dan Pedro Henrique geçi. Pedro Henrique topu ağlara gönderdi ve skor 2-1 oldu. O dakikadan sonra başka bir gol pozisyonu olmadığı için maç Başakşehir’in üstünlüğünde tamamlandı.