Başakşehir 0 – 2 Beşiktaş

Süper Lig’de heyecan devam ederken siyah beyazlı takım Beşiktaş deplasmanda Başakşehir’ e konuk oldular. Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş yönetiminde Başakşehir deplasmanın dan 3 puan ile dönmek isteyen siyah beyazlı takım istediğini de aldılar.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş zorlu Başakşehir deplasmanında sahadan 2 – 0 ‘ lık net skor ile galip olarak ayrılan taraf oldular. Kara kartala galibiyeti getiren golleri ilk yarıda 15’ dakikada tecrübeli golcüsü V. Aboubakar ve ikinci yarıda A. Masuaku’ dan geldi.

Ev sahibi takım Başakşehir’ de ise ilk yarıda 35’ dakikada A. Januzaj gördüğü kırmızı kart ile takımını sahada 10 kişi bıraktı. Konuk ekip Beşiktaş süper lig de gelecek hafta kendi sahasında İstanbulspor ile karşı karşıya gelecekler. Başakşehir ise Fatih Karagümrük deplasmanına konuk olacaklar.

Beşiktaş Deplasmanda Kazanmasını Bildi

Süper lig ‘ de üçüncülük yarışı içinde olan siyah beyazlı takım Beşiktaş zorlandığı Başakşehir deplasmanın da 3 puanı 2 golle alarak haftayı kayıpsız tamamladılar. Karşılaşmada önemli iki kırılma anı olurken Beşiktaş ‘ın ilk yarıda hücumda çoğalamazken V. Aboubakar yalnız kalmasına rağmen kuantum golü ile 1 – 0 öne geçmesi ve Mert Günok ‘un ilk yarının sonundaki net gol pozisyonundaki kurtarışı.

Hücumda zayıf kalmasına rağmen V. Aboubakar’ ın yalnız kalması ve pas hataları da gelince pozisyona girmekte zorlandılar. 1 – 0 sonrasında ise rakip Başakşehir ‘ de 10 kişi kaldıktan sonra karşılaşmanın geri kalan kısmında artı bir kişi fazla oynuyor gibi bir performans sergileyemedi.

Her an ev sahibi ekip Başakşehir 1 – 1 ‘ i bulabilecek pozisyonlar yakalaması Beşiktaş ‘ın işini hiç kolaylaştırmadılar. Başakşehir’ in oyun içinde yaptığı akıllıca işlere bakınca kırmız kart görmesine rağmen eksikliği hiç göstermediler. Ev sahibi önde Beşiktaş ‘ a baskısını sert ve sağlam yapınca top ile oynayan sahada iyi oyuncusu olmadığından mecbur uzun vurmak zorunda bırakıp zaten V. Aboubakar yalnız kaldığı için dönen topları tıkır tıkır topladı özellikle ilk yarıda.

Beşiktaş ‘ın bu oyunda tek eksiği orta sahada top ile iyi oynayabilen pas geçişleri ile topu kendilerinde tuta bilecek oyuncusu sahada değil de yedek kulübesindeydi. Bu oyuncu tabii ki A. Maxim top ile vakit geçirebilen orta sahada pas geçişlerinde etkili kilit rolleri olan bir oyuncu ki oyuna girdikten sonra toparlanmaları da gördük.

Beşiktaş Oyun Üstünlüğünü Sağlayamadı

Siyah beyazlı takım Beşiktaş karşılaşmanın uzun bir süresini 1 kişi fazla oynamasına rağmen bunu sahaya ve rakibine yansıtmadılar. Oyun içinde doğru işleri yapmakta zorlanan Beşiktaş tecrübeli golcüsü ile kazanmasını bilse de özellikle maç 2 – 0 olduktan sonra bile Beşiktaş oyunu bitirmekte çok zorlandı. Başakşehir ‘in bir kişi eksik kalmaması halinde Beşiktaş rakibi karşısında daha farklı bir skor ile bugün sahadan ayrılabilirdi.