Barcelona’dan Messi Hakkında Şok Açıklamalar

Barcelona’na başkanlık seçimine giderken eski Barcelona başkanı olan Joan Laporta’nın tekrar seçilmesi beklenirken Joan Laporta takımdan ayrılacağı bilinen Lionel Messi ile ilgili eski başkan şok açıklamalarda bulundu. Barcelona’nın 38. Başkanı olan Joan Laporta 2003-2010 tarihleri arasında başkanlık yapmış ve daha sonra görevini Sandro Rosell’e devretmişti.

Başkan Joan Laporta, Lionel Messi için onu sadece ben Barcelona’da kalmaya ikna edebilirim.  Barcelona Messi’ye defalarca kez yalan söyledi. Onu Camp Nou’da kalmaya sadece ben ikna edebilirim dedi.

Messi’yi Sadece Ben İkna Edebilirim Dedi

Barcelona’da başkanlık için seçim günü yaklaşırken, bir yandan da Lionel Messi’nin geleceği hakkında tartışmalar sürüyor. Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi, Barcelona’daki son 6 ayına girdi. İsmi Man City ve Paris Saint Germain ile anılırken yıldızın Barcelona kalması içinde birtakım çalışmalar devam ediyor.

Fransız temsilcisi Paris Saint Germain’de yer alan Messi’nin eski takım arkadaşı olan Neymar tekrara Messi ile aynı takımda olmak istediğine dair açıklamalarda bulunmuştu.

Eski takım arkadaşlarının sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamalar Lionel Messi’nin Paris Saint Germain’e transfer olacağına dair iddiaları güçlendirmişti.

“Messi’yi Başka Bir Formada Düşünemiyorum.”

Barcelona’da bir dönem başkanlık yapan ve tekrardan başkanlık için adaylığını ortaya koyan Joan Laporta ise başkanlık adaylığını ortaya koyduktan sonra Messi ile ilgili açıklamalar yaptı. Laporta, “Kulüp [Barcelona] ona [Messi] defalarca yalan söyledi ve üstelik işler herkesin istediği gibi gitmedi.

Messi, Kariyerinde hala başarılı olmak ve kupalar kazanmak istediği bir noktada bulunuyor. Messi, tekrar Şampiyonlar Ligi’ni kazanmasını sağlayacak kadar iyi bir takımda oynamıyor. Onu, başka bir kulübün forması altında da düşünemiyorum” şeklinde açıklamalar yaptı.

Açıklamalarının devamında Laporta, “Onunla kulüp arasındaki hikâye o kadar güzel ki, yeni gelen başkan bunun devam etmesini sağlamak zorunda” diyen Laporta, “Umarım onu takımda kalmaya ikna edebilirim ve seçilebilirim.

Elimde onun güveni var ve bu büyük bir koz. Yaptığım teklifin gerçek olacağını biliyor ve yerine getireceğim. Bunun çok yardımcı olacağını ve diğer adaylara göre bir avantaj olacağını düşünüyorum” sözlerini kullandı.